Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb egy intel core...

Melyik a jobb egy intel core i5 3570k vagy egy amd fx 8350?

Figyelt kérdés
i5 4 mag 6 szál az amd 8 mag 8 szál ugye ebből szintén 4 teljes értékű a többi 4 meg kisegítő. Szerintem többet ér az a 4 mag + 4kisegítő. De nem nagyon értem miért mindenki intel. amd-t 2x addig tudtam húzni... 6000-es szériát 5.3 megvolt 60-70 fok körül intel meg 4.2. corsair h110-el. Főleg játékra kell te kitudja mire lesz a végén használva :D

2013. febr. 26. 17:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%

Azért azt ne felejtsük el, hogy FHD felbontáson nem azért vannak egy szinten, mert az AMD hirtelen megerősödik az Intel meg legyengül. Hanem azért, mert nem bírnak már jó ideje kiadni egy normális videokártyát, ami legalább körülbelül egálban van a mai processzorok teljesítményével. Ha jön egy új VGA generáció, ami feltehetőleg erősebb lesz, rögtön ki fognak jönni a különbségek FHD-n is vagy felette. Szóval ez a FDN ugyan azt tudják, nem valami nagy indok.

Az i5 egy szálon mérve jóval erősebb, ez nem kérdés.


Az FX szerintem csak valami rendkívül szűk felhasználási körben lehet indokolt. Ugyebár 8 szálon már majdnem hozza egy i7 3770k teljesítményét és jóval olcsóbb. Szóval ha valaki grafikával foglalkozik, vagy egész nep tömörít és videót konvertál

2013. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem, de folytatom.


és nincs pénze egy normális gépre akkor lehet alternatíva egy FX 8350. De azt azért meg kell jegyezni, hogy a világot megváltani azért se az FX8350-el, se a 3770K-val nem lehet.


Ami nekem személy szerint még nem szimpatikus az AMD-be, az a folyamatos parasztvakító szövegeik.

Az FX 8350-re is ráírják, hogy 8-core, pedig a hagyományos értelemben véve, mint tudjuk ez nem igaz, de a 4-module már nem hangzott volna olyan jól.

Meg persze ott van az elmaradhatatlan Black Editon, nem mintha más verziót egyáltalán kiadta volna az FX-ekből.

Még ráírhattak volna egy "8000+" -ot jó AMD-s hagyományoknak megfelelően, csak hogy teljes legyen a kép.


Végeredményben szerintem sok létjogosultsága nincsen az FX 8350-nek,( ahogy a 3770k-nak sem), de a viszonylag alacsony ára ellensúlyozza a többi gyengeségét, ezért nem lehet rámondani, hogy kirívóan rossz vétel lenne, én mindenesre nem vennék.

2013. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mezei pc kereskedésből való processzorokból valóban nem lehet normális gépet összerakni. Sok pénzből sem akinek futja rá ugyanúgy át van verve. Mind intel mind amd oldalról ez az ami parasztvakítás.

Ésszel kell CPU-t venni nem csupán pénzzel. Én nagyon AMD párti vagyok a p4-óta bevallom, még annak ellenére is hogy jelenleg nem a cpu-ikra hanem a gpu-ikra kincentrálnak de legalább rendes nem lebutított lapkákkal operálnak a piacon. Egyébként G34 lap és opteron x12 6344 a gépem. De az intel részéről is ott van pl. a xeon sorozat ami jó.De én jelenleg várnék a zen architektúra megjelenéséig, addig nem váltanék semmire. Ja és nagyon kíváncsi leszek milyen arcot vágnak majd az intelesek és a fanjaik.

2016. ápr. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szóval így két év távlatában azt mondod, hogy otthoni pc-be, nagy valószínűséggel elsősorban játékra vegyen valami szerver CPU-t? Ráadásul mindezt többszörös árban, játékok alatti rosszabb teljesítménnyel? Hol is van itt az ész amiről beszéltél?
2016. ápr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!