Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csaladi fotok, videok tarolasa...

Csaladi fotok, videok tarolasara milyen cd-t, dvd-t vegyek?

Figyelt kérdés

Rengeteg fotot keszitettem azota, hogy megszuletett lanyunk. Szeretnem kulon tarolni lemezen, mert vettunk kulso meghajtokat a parom gepehez, de olyan szerencsetlenul jartunk, hogy tonkre mentek, a szulesvideo is rajta volt, csak azon van rajta, most majd keresunk egy helyet, ahol lementik rola. Ezert akarom lemezen tarolni, legalabb 2 peldanyban, az egyik a szekreny tetejen lenne, hogy lanyunk ne ferjen hozza:D

Marka, tipus, kapacitas, milyet vegyek?


2013. febr. 21. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Winyót vegyél, ne lemezt! Tovább bírják, mint a lemezek.
2013. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen optikai lemezen szeretnéd tárolni a képeket, akkor DVD RAM-ot vegyél, viszont előtte nézd meg, hogy a DVD íród kezeli-e ezt a formátumot.


Ha nem játszik a DVD RAM, akkor nem is annyira a márka, tipus, kapacitás a lényeg, hanem az írási sebesség.

2013. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Golan Trevize ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen CD/DVD-n, stb. tárolod.

Emelett érdemes még valami online tárhelyre is feltölteni a pótolhatatlan dolgokat.

Pl. adrive.com

2013. febr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pj0tr ***** válasza:

Bizony a HDD a megoldás. Csak arra figyelj, hogy ne minden nap használt legyen, hanem csak az archiváláshoz. Ami talán még biztosabb (bár nem tudom az adatok méretét) valamelyik felhőbe feltolni.


A visszaállításra pedig sok lehetőséged nincs: [link]

Drága lesz, de a megismételhetetlen pillanatok megfizethetetlenek. Minden másra ott a master card :D

2013. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy WD MyPassport vinyót ami csak archiválásra van, tedd be a fiókba és csak akkor vedd elő ha nagyon kell. Így szinte biztosan megmarad.
2013. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha DVD-t veszel akkor mindegy milyen, két példányban mentsd el, de én is inkább vinyót ajánlanék.

A külső USB-s vinyók hamar megadják magukat, sok itt is a kérdező akinek a következő induláskor már formázni akarja mert sérül a partíció ezért én a belső vinyókban bízok meg, mert azt nem kell huzogatni. :D

Veszel egy belsőt - ez a legolcsóbb megoldás - bekötöd és a belső két vinyón tárolod két példányban. Szerintem ez a legolcsóbb és legbiztosabb...

2013. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pj0tr ***** válasza:

Szerintem pont kockázatosabb ha a gépben tartja, mert minden egyes bootkor megkapja ugyanazt a sokkot amit a többi hdd. Ezért jobb a külső.

Nekem egyébként külső meghajóra (az is pendrive volt) pattogott, hogy formázni szeretné, de az egy FAT32re formázott soha rendesen le nem választott cucc volt. :D

2013. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokan panaszkodnak itt a külsőre, olyan is aki sosem választja le. Én a pendrive-ot is szabályosan távolítom el, de volt többször, hogy rádugtam laptopra és 5 perc múlva eltűnt a meghajtók közül és utána a saját gépemen formázni akarta. Ezért én nem bízom meg a külsőben. Belsőnél meg igen kicsi annak az esélye, hogy egyszerre menjen tönkre...

Persze mindenkinek más jön be...

2013. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A lemez szamomra a legmegbizhatobb, nem nagyon romolhat el, kiveve, ha karcos lesz, de ha szepen tarolod, ovatosan rakodbe a meghajtoba, akkor nem lehet baja. Legalabb 2 peldanyban mentenem lemezre, azonkivul meghagynam a szamitogepen is. A flopy-t szerettem a legjobban, de aztan elkezdtek olyanokat gyartani, ami hamar tonkrement, pedig kezdetben evekig hasznaltam egy flopyt. Kar, hogy nem ayoknak a kapacitasat noveltek, vedve volt a lemez, joforman eleve tokba volt.
2013. febr. 21. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!