Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVD olvasás- és írás gondok....

DVD olvasás- és írás gondok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Van a gépembe egy DVD- meghajtó, ami eddig hibátlanul működött. Az utóbbi időkben viszont egyre több problémám van vele, már szinte semmilyen DVD- t nem hajlandó olvasni, amiket régen olvasott, írni se tudok vele.


Olvastam hogy firmware frissítés kell hozzá, azt viszont fogalmam sincs, honnan szerezzem meg :(


Adatok:

ATAPI DVD W DH16W1P

Firmware verzió: lp21


Ha ez nem lenne elég, akkor itt egy kép is:


[link]


Ha valaki tudna segíteni, annak örülnék.


2009. szept. 5. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem firmware probléma szerintem, hiszen a régi lemezeiddel is gond van. Megpróbálhatod leválasztani újrarakni a driverét talán segít.

Ha nem, még a lencséket próbáld megtisztítani, DE nagyon finoman érj hozzá...már ha hozzáférsz. Sajnos inkább arra tippelek, hogy haldoklik az íród...mennyi idős? Cd-kel mi a helyzet?

2009. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
már másik fórumon is felvetettem a témát. Kb 2 éves a gép, annyi idős az író is.
2009. szept. 5. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha sokat írtál rajta esélyes az író hiba...végül is nem a kortól, hanem az írott mennyiségtől függ. Azért próbálkozz...ha nem javul, csere.
2009. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tartozok azok közé, akik kalózkodással töltik az idejüket, kb 1-2 hónapja használtam utoljára írásra, a meghajtót alig használom, ezért sem értem, mi a baja :(
2009. szept. 5. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!