Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassul le CD/DVD írás/ol...

Miért lassul le CD/DVD írás/olvasás közben a gép?

Figyelt kérdés
Régen semmi probléma nem volt. Nem is jöhet szóba vírus, mert újratelepítés után is fennáll a probléma. Egy 16x-os DVD írás is 30-40 percbe telik. A gép pedig írás/olvasás közben elviselhetetlenül lassú, még zenét sem lehet hallgatni. Pedig ez nem volt így. Miért van ez és mi a megoldás? Remélem nem új írót kell venni... Köszi előre is!
2011. júl. 25. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Újratelepítés után is lehet vírus a gépen, hacsak nem formáztad meg a meghajtót. Másik dolog az, hogy ha írsz a géppel, lehetőleg csak írj, közben ne csinálj semmit.
2011. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Piakssz ***** válasza:
A ramod a gépben mekkora?:P lehet hogy sokat használ az írás, am igazából közben nem kéne semmit csinálni mivel az növeli annak az esélyét hogy rossz lesz amit ki írsz
2011. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Üdv:)

Rossz a CD/DVD írod :)

vagy pio módra váltott

2011. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Formáztam a merevlemezt és úgy telepítettem újra. De semmi nem változott. Nem szándékozom írás közben semmit csinálni, de észrevettem, hogy közben még az egérmutató is nagyon szaggat amikor mozgatom... Vagy pl. nem tudok filmet nézni vagy zenét hallgatni lemezről mert baromi lassú! Még egy kérdés: Írtam már ki 16x-os sebességgel több DVD-t ezzel a problémával, kb 40 percbe telt egy teljes lemez kiírása. Számítsak rá, hogy a lemez olvashatatlan lesz, vagy szerintetek hibátlan? Nem tudom tesztelni, mert egy lemezt sem akar rendesen olvasni...

Eredetileg 512 MB RAM volt a gépemben, de vettem bele 2x1 GB-ot és a régiekkel együtt 2,50 GB. Hallottam róla hogy a lassúbbakat ki kell venni mert az csak lassítja a gépet, igaz ez? Eddig semmi problémát nem tapasztaltam.


A probléma egyébként úgy lépett fel, hogy valamikor egy régebben kiírt DVD-ről másoltam fel zenét a gépre és közben zenét hallgattam. Semmi probléma nem volt előtte, viszont egyszer csak nem akart másolni tovább a gép és a megszakításra sem reagált. Én meg közben megnyomtam a kiadás gombot a meghajtón, erre ugye magához tért és másolt volna tovább, de addigra a lemez már nem volt a gépben.


Utánanéztem a PIO módnak... Életemben nem is hallottam róla. Ha ez tényleg igaz, hogy tudom átállítani DMA-ra? Lehetőleg ne nagyon kelljen turkálni a BIOS-ban mert nem igazán értek hozzá. (Még egy probléma: Már az eszközkezelőt sem hajlandó megnyitni)


Bocs hogy regény lett :D Köszönöm az eddigi válaszokat és előre is kösz a többiért :D

2011. júl. 26. 12:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha DVD-t írsz, akkor nyilván nem egyszerű felírni 4,7 Gb-ot, az időbe telik. DMA-ra a BIOS-ban lehet átállítani, szerintem nézz bele. F2, vagy Del, vagy TAB billentyűvel lehet belépni. Nézegesd végig sorba a legördülő menüket.
2011. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Op rendszered ?
2011. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
megvan a hiba DVD író konyec :(
2011. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

xp home sp3


nemár hogy a dvd-íróval legyen baj.

amúgy biosban hol lehet átállítani?

2011. júl. 27. 03:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Üdv :)

a privátot te küldted?

2011. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hali,

nem én küldtem a privátot

2011. júl. 28. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!