Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám ezt megcsinálni?

Hogyan tudnám ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Van egy Dell inspiron N5110 laptopom és két videókártya van benne. Egy integrált alaplapi és egy nagyteljesítményű. Ha rákötöm a tv-t a gépre és két képernyőt használok egyszerre akkor azt írja h az integrált kártya kezeli a gép monitorját és a nagyteljesítményű a tv-t. Hogyan tudnám beállítani h ez fordítva legyen?
2013. febr. 6. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:

intel meg nvidia vezérlőpult(vagy ati)-ban az elsődleges screent átváltod


de az a gyanúm, ha kihúzod a hdmit akkor vissza kell állítani, mert magától nem fogja


de próbáld ki

2013. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a laptop az elsődleges képernyő és akkor is az integráltat írja ha ki van húzva a hdmi kábel
2013. febr. 6. 22:36
 3/8 Lajos54 ***** válasza:
Ezt a típust ugyan konkrétan nem ismerem, de a legtöbb gépnél BIOS-ban be lehet állítani, hogy melyik videokártya legyen az elsődleges. Sőt, a másikat akár le is lehet tiltani.
2013. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az IGP letiltásával nem járna jól:D


elviekben igaz, de a tapasztalat más (gyakran)

2013. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
körbenéztem a BIOS-ban (igaz az angolom nem a legjobb) de semmi utalást nem találtam a videókártya beállításokra :(
2013. febr. 7. 19:19
 6/8 A kérdező kommentje:
nem hinném h jó lenne amúgy az integrált letiltása mert anékül a másik sem működik (legalábbis amikor az illesztőprogramot töröltem nem működött az nvidia kártya sem míg újra nem raktam) egyébként az nvidia vezérlőpultban találtam olyan menüt ahol külön a programokra be lehet állítani mit használjon
2013. febr. 7. 19:23
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

Sajnos a BIOS gépfüggő (illetve alaplap), abban nehéz lenne tanácsot adni. De volt már olyan gépem, amiben az integrált videokártya le volt tiltva, mert a pluszként behelyezett sokkal jobb volt. Amikor valamiért kivettem, bekapcsolás után jutott eszembe, hogy most majd nem látok semmit. De az alaplap automatikusan bekapcsolta, mivel nem volt más berakva.

Amúgy az eredeti tanácsomban nem ez a lényeg, hanem az, hogy (amikkel eddig találkoztam) mind a hangkártyánál, mind a videokártyánál ki lehetett választani a BIOS-ban, hogy melyik legyen elsődlegesen használva, ha kettő van a gépben.

2013. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mind1 azért köszönöm szépen h foglalkoztatok a kérdésemmel :)
2013. febr. 8. 00:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!