Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 500Gb- os winchester- t...

Egy 500Gb- os winchester- t hány particióra érdemes osztani?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 500Gb- os winyót, vadiúj, csak nem tudom hogy hány részre osszam fel és mennyit foglaljanak ezek a részek. Még nem volt szerencsém újhoz, ezért mellékesen arra is válaszolhatnátok, hogy a gépbe csatlakoztatva (SATA 3) a Windows XP SP3 telepítőjével indítva a gépet mindenképpen kéri majd hogy leformázzam, és simán hozhatok létre partíciókat vagy mást is kell tenni. Csak az írjon aki biztos benne és ért hozzá. A válaszokat előre is köszönöm! :)

2013. jan. 30. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:

az xp simán megtudja osztani a vinyódat ,úgy ahogy szeretnéd,

az hogy megosztod e ,vagy hogy hány részre ,ez meg csak a te izlésedtől függ,

pont mint a pizzaevés,

azt is lehet kettőbe vágni,négybe,akár hatba is,

lényegtelen,

mert egybe is meg lehet enni,

2013. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én maximum kettőbe tenném. Egy rész a Windowsnak (XP-nek olyan 40-60GB bőven elég, a használt programoktól függően). A többi egybe adatnak, játékoknak, filmeknek, zenének. Sokan ezeket külön partíciókra teszik. Kérdem én: ha lehet mappákat létrehozni, akkor minek? Sokkal rugalmasabban lehet kezelni a területet, ha egyben van. Mert mi van, ha kevés a hely a zenének? Vagy filmnek? Akkor kavarni kell, máris borul az egész.

(Esetleg egy "swap" partíciót lehetne még csinálni a lapozófájlnak, de szerintem ez nem gyorsít az elérésén)

2013. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a legpraktikusabbnak azt tartom, már ha sokat szoktál játszani, hogy 3 részre osztod fel. Egy 80-100 gigáson a windows. a másik 200-200 on pedig a külön a játékok, és a programok/filmek. De ezt tényleg te döntöd el hogy neked mi a legpraktikusabb. Szép átlátható, vagy zsúfolt legyen minden 1 ben.
2013. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Windows XP SP3 emlékeim szerint jóban van a SATA-val.

Szóval nem kell AHCI-módba állítani a winchestert a BIOS-ban (mint egy SP2-es telepítőnél), egyszerűen csak bebootolsz a telepítő CD-ről, és látni fogja a winchestert.

2013. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Golan Trevize ***** válasza:

Utolsó: kevered a szezont a fízonnal, az AHCI nem a HDD-re vonatkozik, és ha az operációs rendszer támogatja, akkor érdemes bekapcsolni, de alapesetben úgyis be van kapcsolva.

Amire te gondolsz, az az IDE-emuláció.

2013. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tamasoft ***** válasza:

Attól függ, hogy új oprendszert akarsz e erre telepíteni, vagy egy másik rendszerwinyó mellé akarod tenni.


Ha ez az új lenne a rendszer winyó is, koor szánj a windowsnak 80-100 Gigát, a többi maradék lehet egyben egy nagyobb tárhely. Fontos, először a partícionálást tudjuk megcsinálni, és csak utána a formázást, egyesével, létrehozott meghajtónként.


Ha viszont csak másodlagos háttértárként funkcionálna egy másik winyó mellett, akkor nyugodtan egybe is hagyhatnád. Tapasztalat az, hogy minél több a partíció, annál nagyobb az átláthatatlanság is. De olyat is láttam, hogy valaki 50 Gigás szeletekre szedte, és volt vagy 10 meghajtója... agyrém :-))

2013. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

20Gb elég a Windows- nak, nem?

Annyi programot nem szoktam feltenni, hogy sok helyet foglaljanak. Csak a legalapvetőket (Total Commander, Winrar, Winamp stb.), ezek igazán kicsik. Szóval, amire én gondoltam, az 20-30Gb és a többi egyben, vagy még két részben a maradék megfelezve. Egyébként jóknak látom a válaszokat, kösz hogy segítetek.

2013. jan. 31. 05:32
 8/8 anonim ***** válasza:
500 gigából legalább 50 gigát hagyj meg a windowsnak. Annál kevesebbet semmiféle képen se. Csak ha kevés a hely. De azzal rendelkezel bőven.
2013. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!