Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kis méretű laptopot,...

Egy kis méretű laptopot, netbookot szeretnék. Lsd:lent?

Figyelt kérdés

Leginkább tanulásra használnám. Fontos lenne, hogy minden beszkenelt könyvet tudjak rajta olvasni, ami e-bookon nem mindig kivitelezhető. Ezen kívül, mivel nyelvet is tanulok, jó lenne ha nyelvi programok is mennének rajta. Illetve a sulis pdf-eket tárolnék rajta. Ez a gép pl. alkalmas rá?

[link]


2013. jan. 25. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Az igényeid nem túl nagyok, gyakorlatilag bármilyen gépet veszel az megfelelő.
2013. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még egy hülye kérdés:):Gondolom ezekre nehezebb windowst tenni,mert nincs dvd meghajtója.Linux alatt is tudok minden programot illetve pdf olvasot /pl:adobe reader/ telepíteni?
2013. jan. 25. 09:17
 3/9 eNerdzsy ***** válasza:

Nem rossz kis gép, kategóriának megfelelő tudással, reális értékkel.

PDF-el simán boldogul, de a kis képernyő méret engem zavarna, ha sokat kellene néznem.

Pozitívum viszont a könnyű hordozhatóság.


Akadás mentesen boldogul akár DivX-es videóval is, tapasztalatból mondom.


Viszont a Linux, nekem mint Windows-on nevelkedettnek, egyáltalán nem vált be.

Fél órán át kerestem rajta, hogy miképp állítsam le szoftveresen. A végén aztán kiderült, hogy a bekapcsoló gombbal kell kikapcsolni is.


Én érdemesnek láttam áttérni vele a Windows7-re, de mivel NINCS LEMEZ MEGHAJTÓJA! (azért írom, hogy ne érjen meglepetés), windows, office és bármilyen más lemezes programot úgy tudsz csak feltenni rá, hogy szerzel egy legalább 4Gb-os pendrive-ot, a telepítő lemezekről ISO-képfájlt készítesz és ezeket a pendrive-ról telepíted, úgyhogy van benne egy nagy csavar.

Ha nem értesz hozzá, akkor meg kell valakit kérni.


Alternatív megoldás-két még lehet hozzá venni USB-s lemezmeghajtót +15.000-ért kb. De azzal már közel jársz egy "rendes" 15"-os képernyőjű laptop árához.


Remélem segítettem.

2013. jan. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,sokat,köszönöm:)
2013. jan. 25. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Az alap dolgok (office, pdf, média kezelés) azon is futnak.


Egyébként a windows 7-et már simán lehet telepíteni pendrive-ről, így nem muszáj linuxot feltenned.

2013. jan. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És csak a windows-t kell pendrive-ről telepíteni, a többi programot már tudod a merevlemezről is. Tehát készíteni kell hozzá egy USB-s bootolható window7-et,

[link]

majd egy másik usb eszközre fel kell másolni a szükséges programokat amiről majd telepítheted, vagy ha elég nagy a windows 7-es pendrive, akár arra is fel lehet tenni. Ehhez szükség lesz első körben egy másik számítógépre, ahol elkészíted a boot USB-t, de pár perces munka csak az egész.

2013. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha fogékony vagy az új megismerésére, akkor felteheted a linuxot (Linux Mintet javaslok), de mint írták a kollégák néha kicsit körülményesebb, mint a Win, de nagyon segítőkész közösség van mögötte. Office, PDF-et nem mondom, arra vannak megoldások. A nyelvi programjaid 99%-a elfuttatható, az 1% helyett meg van alternatíva.

Ugyanakkor mint mondták egy 4 GB-os pendrive-al telepíthető a win is.

Tedd fel mindkettőt!

2013. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezer köszi mindenkinek,aranyosak vagytok:) Egyenlőre megnézem,hogy boldogulok a Linuxal,aztán majd meglátom :)
2013. jan. 25. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Tele van a net fillérekért használt üzleti kategóriás Lenovo ThinkPad-ekkel, amik szinte világvége biztosak.


Szerintem a céljaidra jó alternatíva lehet.

2013. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!