Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elrontottam az alaplapom....

Elrontottam az alaplapom. Mennyi esélyem van arra, hogy megcsinálják?

Figyelt kérdés

Még most sem tudom felfogni,hogy mennyire idióta vagyok.Egy napos gépről van szó,én allítottam össze,de szórakozott voltam,és fordítva tettem bele a RAM-ot.Be akartam kapcsolni a gépet,de nem kapcsolt be.Itt már éreztem,hogy valami gond van,és visszaemlékeztem,hogy milyen nehezen akat helyre menni az egyik RAM.Újra szédszedtem a gépet,kivettem a memóriákat,és láttam,hogy az alaplap egyik memória foglalatján elgörbült egy lábacska.Még most sem tudom felfogni,hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen,és szórakozott,na de mindegy,nincs értelme papolni.A kédrdésem az lenne:


1.Mennyi esélyem van arra,hogy nem veszik észre azt,hogy én ronottam el?

2.Mennyi idő alatt bonyolítódik le ez az egész gariztatás?


Alaplap típusa:Asrock FM2A75 Pro4


Előre is köszönöm a válaszokat,nagyon hálás lennék a válaszaitokért!



2013. jan. 24. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva nem lehet beletenni.
2013. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az kiderül.Látszik hogy külső nyomás miatt lett ilyen.Szerintem csak az egyik slotja ment szét.
2013. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Osynho ***** válasza:
100%

Fordítva nem értem hogy tudtad beletenni. :/ Van egy kiemelkedő rész a foglalat közepén, ezért lehetetlen beletenni rosszul.

4 foglalat van rajta, a többi működik? Ha 2 modulod van, használd a másik kettőt.

2013. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, hogy raktad bele könnyedén fordítva? Ezt sosem értettem...

Szerintem tuti észreveszik. Próbáld meg, hogy abba a foglalatba nem raksz ramot, úgy mit csinál.

2013. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igazából most hogy mondjátok,én is elgondolkoztam rajta,hogy nem is lehet fordítva beletenni.Hát,akkor nem tudom,hogy mit csináltam.Az is lehet,hogy nem az én hibám volt?


Amúgy a többi slot működik,most is erről a gépről írom ezt :)


De én nem tudom így hagyni,nagyon zavar ez ez egész.


Ha odaadom gariztani,megközelítőleg mennyi idő múlva kapom vissza?

2013. jan. 24. 18:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Az attól függ.De amúgy legalább 1 hét átlagban.
2013. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lambo96 ***** válasza:
Képet mutathatnál róla.
2013. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon lelkes lehettél, ha sikerült fordítva belerakni.:D De emiatt ne érezd rosszul magad, előfordulhat akárkivel - én egyszer az alaplapot végigszántottam csavarhúzóval, amikor a rögzítésével próbálkoztam. Na, azt nehéz lett volna kimagyarázni.:D

Szerintem háborodj fel, hogy görbe a cucc, az biztos, hogy észre veszik, elsunnyogni sehogy sem lehet.


Az idő változó, ha nem tévedek, akkor 30 napon belül kötelesek visszajuttatni hozzád(de simán lehet, hogy több, nekem ez rémlik), üzlete válogatja.

2013. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most,hogy mondjátok,lehet,hogy nem is fordítva volt beletéve. :) Már nem is emlékszem,annyira ideges voltam.Lehet,hogy nem is én voltam a hibás.Na de midnegy,holnap viszem vissza,mert ez így engem zavar. :)
2013. jan. 24. 19:07
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek beleköthetnek,hogy én rontottam el?Szerintem nem lehet bizonyítani,az én hibámból romlott el,nem?
2013. jan. 24. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!