Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elrontottam a laptop akksim?

Elrontottam a laptop akksim?

Figyelt kérdés
Vettem egy új laptopot, hazahoztam és csak az után raktam fel töltőre, hogy teljesen lemerült. Sikerült feltölteni, de csak kb 2 óráig bírja az akku. Elrontottam valamit. Légyszi segítsetek!
2013. jan. 10. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tett jót neki hogy telljesen lemerítetted:S De egy laptopnak kb 2 óráig kell bírnia. Szóval nincs vele semmi baj. Bár ha új, és telljesen fel van tőltve, és nem fut semmi rajta és úgy mutat 2 órát az lehet nem az igazi. De ez sokmindnetől függ. Pl h milyen laptopod van. De a 2 óra az átlag igen. V inkább az alja.
2013. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Első töltés után ne is várj csodát...

Általánosságban minden akkumulátor 3-4 töltési ciklus után éri el a 100%os kapacitást...

És az tévhit hogy a li-ion akkukat nem szabad teljesen lemeriteni,tönkre nem mennek mert,1 elektronika megakadályozza a túlmeritést...Én is havi 1x lemeritem az akkut,5%nál lekapcsolja magát a gép és utána kikapcsolt állapotban feltöltöm...

Az üzemidőt pedig erősen befolyásolja a gép teljesítménye...

A gépem (acer E728as) netezéssel,kb 4-5órátis elmegy pedig,már lassan 1,5éves...

2013. jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
dehogy rontottad:) de oda kell rá figyelni, 50%-os állapotban vedd ki az aksit, és úgy használd amikor hálózaton használod (konnektorban). én 3 éve így használom 3 órát bír az aksi. (word)
2013. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2. válaszlóval értek egyet, a lítium akkumulátorokra nem jellemző a "memória effektus", de előfordulhat.

Javaslatom tedd fel a battery care programot, én is ezt használom. Ott az aksival kapcsolatos infókat láthatod.

Ezeknél a akkumulátoroknál töltési ciklusokat egy chip figyeli.

2013. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!