Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen játékrendszert vegyek?...

Milyen játékrendszert vegyek? PC? Xbox? Playstation? Wii? Iphone? Android?

Figyelt kérdés

Ma végignéztem a kínálatot, és az alábbi típusú játékok tetszettek:

- autóvezetés, kamionvezetés, vonatvezetés, helikoptervezetés, repülőgépvezetés, buszvezetés, részvétel a valódi városi forgalomban

- vasúthálózattervezés, hídtervezés, kamionpark- és útvonaltervezés, metrótervezés, tömegközlekedéstervezés

- tűzoltósági bevetések, rendőrségi bevetések

- vadászat gyönyörű grafikával (amit a valóságban sosem tennék)


Szóval ez lenne a fő csapásvonal.


A legjobb lenne nekem egy hordozható gépecske, de tényleg jó játékokkal a fenti kategóriákban, akár fizetek is értük.

Léteznek klassz ilyen típusú játékok Nintendora, PSvitara, iPhonera, Androidra, egyéb kütyüre vagy muszáj egy nagy dög szobai gépet venni?

Ha szobai gép, akkor kell hozzá tévét is vennem, mert az sincs, és akkor már eszközt is, mert lehetőleg nemcsak a fel-le-jobb-bal nyilakat akarom nyomkodni, hanem valódi videojáték élményt.

A szobai gépek, gondolom, nem fejleszthetőek, hamarosan mind helyett lesz új, kivéve a pc. Ilyen dolgokat is figyelembe kell venni.


Még tetszenenek az otthoni edzés/aerobic, tánc- és sportprogramok, de a sportprogramok nagyon gyengék még, ezért ez semmiképp sem szól az xbox mellett, mivel a jelenlegi szinten nem felelnek meg nekem a sportprogramok (de a tánc és aerobic mindegyiken megfelel).


Persze csak egy rendszerre szeretnék ráállni, és arra venni meg az engem érdeklő játékprogramokat.


Nagyon díjaznék minden tanácsot.


[Nem ismerem a rendszereket, baromi drága mind, és tartok a csalódástól.]

Előre is köszönöm!



2013. jan. 15. 20:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"olyan sportprogram, amiben tényleg lehet dekázgatni a labdával, stb (de ez utóbbira az xbox kinetic még nem elég jó)"


Dehogynem, max csak nincs rá szoftver.

De fogsz egy bármilyen labdát, azt máris lehet szépen követtetni a kinect-el. (Vagy akár egy sima kamerával csak megfelelő szoftver kell hozzá.)

2013. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

még valami: Szerintem a legklasszabb az lesz, amikor nem képernyőn, hanem szemüveggel lehet majd játszani, és meg kell fordulni, le kell guggolni egy vadászatnál, stb. Persze előre menni, stb majd gombokkal kell akkor is, nehogy nekimenjünk valaminek a szobában.

A szemüveg már létezik számítógéphez, és nagyon kényelmes a szemnek, de amit én próbáltam, az csak egy kisebb képernyőnyi képet vetített, csakis előre, tehát nem kínált perifériális látványt, de olyan jó volt, hogy en olvasásra is inkább olyat vennék, nem asztali képernyőt, akkora volt a különbség látványban és kényelemben.

Nagyon várom már, hogy ilyen szemüveg megjelenjen. Vagy talán már rég valóság?


Végignéztem az iPhone játékokat, hát a Nintendo játékokat eleve igyekeznek iPhonera is átírni, így talán Nintendot venni éppen most nincsen értelme.

De a kérdésben írt kategóriákban nem találtam elegendően vonzó játékokat, pl a városi, közlekedési, mérnöki programok között. Pedig nem tudok sokáig egy helyben ülni, a szobai rendszerek pedig ülésben rögzítenének...

2013. jan. 17. 05:58
 13/22 A kérdező kommentje:

"fogsz egy bármilyen labdát, azt

máris lehet szépen követtetni a kinectel"


Azt számítógépes játéknak nevezni még kevés.

2013. jan. 17. 06:04
 14/22 anonim ***** válasza:

Amit te mondasz, arra leginkább a 3 konzol hasonlít (X360, PS3, Wii)


Xboxhoz és PS3-hoz külön megvásárolható kiegészítő a mozgásvezérlés, míg Wii-n nem


Xbox-nál egy kamera előtt állsz és pont azt kell csinálni amit te mondasz, csak éppenséggel úgy kell tenned mintha az a valami ott lenne, pedig nincs.


A PS3/Wii az olyan hogy egy távirányítót észlel, de ehhez vannak különféle formák amibe beteheted (például egy puska-forma) és akkor az pont olyan amilyet te mondtál.


Ilyen: http://www.youtube.com/watch?v=bxv7sl_6d48

2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A kérdezőtől összefoglalásképpen:


Senki nem ajánlja a PS3at, ezért azt elvetettem. Elvetettem az összes tenyérplatformot is (iPhone, stb - lehet rajtuk játszOGATni, de játszani nem).


Az az igazság, hogy a PC-k alig állnak a lábukon, szinte csoda, ha naponta feláll a Windows rendszer. Sajnos még a Notepad nevű program futtatásával is szörnyű nagy gondjai vannak, vállalati rendszerek futtatásához óriási megbocsátási készség kell, fotószerkesztés vagy videovágás alapos türelemjáték, ahol az ember folyamatosan szembesül a hardver korlátaival. Egy Windows rendszeren nekiállni futtatni egy jó grafikával megáldott pl háborús játékot, hát, mintha egy rozoga vénembert befizetnék egy körre a piroslámpásházban.


Ráadásul ott van a négy kis nyíl, amit naphosszat nyomkodni nem nagy élmény.


Mégis, ezek a real life city játékok, amiket én szeretnék, pc-re jelennek meg elsősorban, és nem drágák. Mivel a valódi programok is személyi számítógépen és rendszerszámítógépeken futnak, hasonló környezetet kínál a pc a hídtervezéshez, metrótervezéshez, útvonalválasztáshoz, logisztikai játékokhoz.


Így a tervező- és mérnöki játékoknál megmaradnék a pc-nél.


Alapvetően egyik játékkonzol sem erre való. De abban a pillanatban, hogy egy mozgalmas, eseménydús, grafikás játékot akarok játszani, ahol az alaphelyzet nem az, hogy ülök a számítógép előtt és fenem a logikámat, hanem BENNE VAGYOK A JÁTÉKBAN, abban a pillanatban már kell a tévé (vagy álmaim szerint hamarosan szemüveg), a játékkonzol, ami nem fog beletülkölni a szafariba, hogy "a lósz@r windows megint bek@kált".


A kérdés így jóval egyszerűbb: wii vagy xbox kinect, kettő közül pedig fogok tudni választani, amint tovább tanulmányozom a dolgot.


Bár lenyűgöző amit az xbox kinect tud, kissé már a jövőbe repít, összességében mégis csalódás, mert egy reumatikus rángásra képes azt mondani, hogy 220cm-t ugrottam magasugrásban az olimpián. Holott az lenne a dolga, hogy megigazítsa a lábfejem ívét egy kungfu edzésen, ahol maga Bruce Lee az edzőm. Na annak lenne értelme itt a nappaliban.


Ezért ami nyújtja is azt, amit vállalt, plusz eszközöket, aerobic edzést, vadászfegyvert és sok ártalmatlan kölykös kalandot, az a wii.


Szerintem jobb egy wii teniszparti, mint az xbox kinect.


Javítsatok és egészítsetek ki ezerrel!

2013. jan. 17. 19:43
 16/22 anonim ***** válasza:

3-as!

A Wii sz@r esetleg neked!Wii-ből adtak el a legtöbbet a három konzol közül,ne sérts meg 90 millió embert! És ki mondta,hogy karácsonykor jön az Új X-box???? He? Pletykák? Lehet, hogy jön, de ez még nem fix!

2013. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A kinect helyett én a wii-t preferálnám. A választás problémája felvet egy újabb kérdést is, miszerint a rendelkezésre álló tőke mennyisége eléri-e a kívánt szintet. Jó megoldás lehet még, ha nem a legjobb, a Wii-U is. A manapság oly divatos és sok esetben túlontúl is magasztaltatott grafikai szintet is megüti. Hosszútávon a motion control, a grafika és a visszafelé kompatibilitás elve miatt manapság a legjobb konzolnak mondanám. Jómagam, akinek kevesebb az erre rendelkezésre álló tőkéje, inkább a wii mellett döntöttem. Ha nem engedheted meg magadnak a wii-u-t, és nem akarsz várni, gyűjtögetni, én személy szerint a wii-t ajánlom a sport, vadász, és egyéb, komolyabb mozgást, vagy pontosságot igénylő játékok estében. Ámde, a szimulátorok tekintetében érdemes a pc-re hagyatkozni, s ott tervezni hidakat, szállítást, vagy várost építeni. Remélem mihamarabb megtalálod a kedvedre való szórakozást!
2013. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy-két játéknál jobb híján marad a pc, a konzolok közül pedig a Wii-be szerettem bele :)
2013. jan. 19. 02:42
 19/22 anonim ***** válasza:
A Wii-be nem fogsz csalódni. A Wii eleve a mozgásérzékelésre épített.
2013. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem már ps3 + move? arra is van tenisz mondjuk wii re több a mozgós cucc de ps3 on "keményebbek" XD
2013. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!