Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen játékrendszert vegyek?...

Milyen játékrendszert vegyek? PC? Xbox? Playstation? Wii? Iphone? Android?

Figyelt kérdés

Ma végignéztem a kínálatot, és az alábbi típusú játékok tetszettek:

- autóvezetés, kamionvezetés, vonatvezetés, helikoptervezetés, repülőgépvezetés, buszvezetés, részvétel a valódi városi forgalomban

- vasúthálózattervezés, hídtervezés, kamionpark- és útvonaltervezés, metrótervezés, tömegközlekedéstervezés

- tűzoltósági bevetések, rendőrségi bevetések

- vadászat gyönyörű grafikával (amit a valóságban sosem tennék)


Szóval ez lenne a fő csapásvonal.


A legjobb lenne nekem egy hordozható gépecske, de tényleg jó játékokkal a fenti kategóriákban, akár fizetek is értük.

Léteznek klassz ilyen típusú játékok Nintendora, PSvitara, iPhonera, Androidra, egyéb kütyüre vagy muszáj egy nagy dög szobai gépet venni?

Ha szobai gép, akkor kell hozzá tévét is vennem, mert az sincs, és akkor már eszközt is, mert lehetőleg nemcsak a fel-le-jobb-bal nyilakat akarom nyomkodni, hanem valódi videojáték élményt.

A szobai gépek, gondolom, nem fejleszthetőek, hamarosan mind helyett lesz új, kivéve a pc. Ilyen dolgokat is figyelembe kell venni.


Még tetszenenek az otthoni edzés/aerobic, tánc- és sportprogramok, de a sportprogramok nagyon gyengék még, ezért ez semmiképp sem szól az xbox mellett, mivel a jelenlegi szinten nem felelnek meg nekem a sportprogramok (de a tánc és aerobic mindegyiken megfelel).


Persze csak egy rendszerre szeretnék ráállni, és arra venni meg az engem érdeklő játékprogramokat.


Nagyon díjaznék minden tanácsot.


[Nem ismerem a rendszereket, baromi drága mind, és tartok a csalódástól.]

Előre is köszönöm!



2013. jan. 15. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
wii
2013. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Igazából ezek mind-mind nagyon eltérő dolgok.

Mindegyiknek érdemes utánanézni és esetleg kigyűjteni ami számodra előnyös benne és ami hátrányos és az alapján választani.

2013. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%
iPhone és Android nem játékrendszer. XBOX-ból karácsonyra jön az új, PS-ből is lehet, a Wii meg szar. Várjál még!
2013. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyit szánsz rá?
2013. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

ha hordozható game kell vegyél 1 jó laptopot és játssz azon

v psvita de ha minőségi game kell laptop v notebook (nem fikázom a vitát de pcn jobb játszatni...)

2013. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
7%
játékra nem való a pc. drága, sokat fogyaszt, ha nem fut valami vegyél bele cuccot etc etc. egy konzollal sokkal könnyebb. mindegy melyiket veszed, mindre van neked való, a fent leírtaknak megfelelő játék. egy konzolt nem 3 napra veszel. az még évekig jó lesz. akkor is, ha már nem adnak ki játékot hozzá. nekem wii-m van, egyenesen szuper. zeldában link úgy forgatja a kardot, ahogy én hadonászok. kizárt dolognak tartom, hogy akár 2 éven belül megunjam a játékokat. sokat játszunk barátnőmmel is. én a wii-t ajánlom, mert annak a legjobb a játékélménye. nem wasd meg egér :D itt neked kell célozni. egy fegyver kb 3000 ft, de láttam már packot is amiben sok minden van 7000ft ért.
2013. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"játékra nem való a pc. drága, sokat fogyaszt, ha nem fut valami vegyél bele cuccot etc etc. egy konzollal sokkal könnyebb. mindegy melyiket veszed, mindre van neked való, a fent leírtaknak megfelelő játék. egy konzolt nem 3 napra veszel. az még évekig jó lesz. akkor is, ha már nem adnak ki játékot hozzá."


fú de okos lehetsz aranyapám. elárulom neked, van X360 Slimem (az volt először) meg (lett) PC-m, és amit leírtál annak közel a fele sem igaz.


Ha okos lennél, tudnád hogy egy ma kapható 60 ezer forintos VGA-n garantáltan el fog futni minden 5-6 évig, az más kérdés hogy milyen beállításokon. de konzolok régen jobban voltak mint egy PC (szerintem), de amióta kijött például a Crysis 2, azóta már rég jobb a PC. Az újabb játékoknak mind le van butítva a grafjuk, én boxra vettem BF3-mat először (limited editiont) majd 1 hét után eladtam, és megvettem PC-re a BF3-mat, olyan borzalmasan le volt butítva a grafja boxon. frostbite 2 ide vagy oda, azon nem látszott.


drága, sokat fogyaszt. először is megjegyezném hogy egy adott játék konzolos verziója mindig 3-4 ezer forinttal többe kerül mint PC-s verziója, ez a dobozos, és akkor még nem is beszéltem Steam-ről, ahol akciókat akcióra halmoznak. ha pedig hardcore gamer vagy, akkor teszem azt van 50 játékod. ha azokat a játékokat pc-re veszed, máris megtakarítottál 150 ezer forintot (minimum)....és itt a pénz ha ESTELEG mégis kéne fejleszteni., és még fejlesztés is plusz 60 ezer, nem 150.


"nem wasd meg egér"


ez erősen megoszlik, játékoktól függően. én FPS-gamer vagyok, és hogy egérrel meg bill-el jobb az FPS az szent.


Szerintem az lenne a legjobb megoldás ha megvárnád a nextgen konzolokat (idén jönnek), és akkor az új konzolok megint versenyképesek lesznek a PC-kkel. De PS3 meg X360 már rég elavultak PC-hez képest.

2013. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 zsékánny válasza:
Egyértelmű: XBOX Elite 500 GB
2013. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

Embere válogatja, én konzolt vennék, unom a gépre költést, kontrollerrel jobb játszani szerintem.(mászkálós, autós biztos, hogy élvezetesebb!)

FPS meg kinek hogy, van aki béna hozzá, hogy kontrollerrel játsszon de ahhoz nagyon bénának kell lenni, hogy ne tudj normálisan célozni.Próbáltam haveromnál 360-on a BF3-at, azelőtt ugye pc-ztem 1 óra alatt beletanultam a kontroller használatába annyira, hogy élvezzem a játékot, a többi már csak idő kérdése.

Ha akkora gond lenne a kontrollerekkel FPS játékokban nem hiszem hogy milliós eladásokat produkálna pl.: a COD széria a konzolokon.

Egyenlőbbek a viszonyok ha jó a neted mert nem csalnak a fps értéken nem úgy mint pc-n meg a graf is ugyan olyan, nincs olyan pl, hogy leveszed minimumra, és nem tudnak elkempelni egy fűszál alatt mert nálad minimumon nem mutatja és simán kilövöd szegényt.

Aki a grafra veri magát az vehet PC-t 3 évente, a konzol mikor megjelenik fél éven belül verni szokta grafban a legtöbb PC-t, aztán szép lassan az évek során visszatér a PC mint most a BF3-esetében, de attól hogy szarabb a graf az semmit nem ront a játékélményen, annyira egy játék sem csúnya konzolon, hogy azt kelljen rá mondani, hogy visszafejlődött!


A kérdező által leírt játék típusok többsége !PC!-n elérhető!

2013. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, bár itt-ott nekem még kicsit magas, amit írtok. Pénzben hasonló befektetésnek látom mind a 4 rendszert, ami biztos az az, hogy csak egy rendszert szeretnék venni, és annál megmaradni.

Nagyon érdekes, hogy mindannyian meggyőződéssel javasoltok egy rendszert, ámde senki sem ajánlja a PS3at.

Köszönöm a rálátást a fejlődés útjára, hogy jönnek a konzolok, aztán hozzá fejlődik az évek során a pc.

Amit még szívesen birtokolnék:

olyan autós szimulációs felszerelés, amibe be lehet ülni, olyan vadászós játék, amiben puska van, olyan sportprogram, amiben tényleg lehet dekázgatni a labdával, stb (de ez utóbbira az xbox kinetic még nem elég jó), olyan síprogram, ahol tényleg billen a léc alattam, stb.

Szóval ha már szobai rendszer, akkor lehessen hozzá venni ilyen játékterembe illő kiegészítőket.


Internet mindegyik rendszeren van? Mindenhol lehet mások ellen játszani, és közben beszélgetni?


(PSvita még felmerült, de a Nintendo teljesen sztornó? Az iPhone és az Android labdába se rúg?)

2013. jan. 16. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!