Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit lehet tenni? A külső...

Mit lehet tenni? A külső winchesteremről van szó. Minden rajta van, szó szerint MINDEN! Csak ott. Épp most akartam biztonsági másolatot csinálni, de még nem jutottam el oda.

Figyelt kérdés

Erre most valami baja lett. Lefagyasztotta a gépet, miközben másoltam rá, de annyira, hogy sajnos nem tudtam mit csinálni, resetelnem kellett a gépet. Biztonságosan eltávolítani sem tudtam, mert semmire sem reagált semmi. Azóta, ha bedugom a gépbe, nem csinál semmit, csak kiírja, hogy a használathoz formázni kell a lemezt. De akkor mindenem elveszik!!!

Könyörgöm, valaki mondja meg, mi a megoldás, hogyan tudom megmenteni az adataimat. Kihez/hova forduljak? Nem érdekel, ha fizetni kell érte, egyszerűen muszáj, hogy meglegyenek a dolgaim. Egy számítástechnikus át tudja esetleg másolni a dolgokat róla? :((((((((



2013. jan. 7. 22:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Amúgy eddig semmi baja nem volt soha, tehát nem adott ki hülye hangokat, nem lassult, nem volt gond a beindításával... Tehát semmi olyan jele nem volt a tönkremenetelnek, ami néha vinyóknál szokott lenni (tapasztaltam sajnos már olyat is).


Egyszerűen az a baja tuti, hogy másolás közben újra kellett indítani a gépet. Csak nem értem, miért nem tudja helyre tenni magát, mert azért szerintem "illene" neki. :s


Én esküszöm felkötöm magam, ha mindenem elveszett. :(

2013. jan. 7. 23:18
 12/20 anonim ***** válasza:
Pár hete ugyanezen mentem végig 500 GB-os külsővel. Találtam egy Active Partition Recovery nevű programot ami -igaz sok-sok óra alatt - visszaállított mindent.
2013. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg??? Ugyanígy neked is formázni akart? (Természetesen a formázást NEM engedtem, mert akkor tényleg minden elveszne)
2013. jan. 7. 23:21
 14/20 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem (ami nem csoda, mert amúgy abszolút nem értek az ilyesmihez...), hogy végül is a vinyó maga elvileg működik, nem? Mármint: csatlakoztatom, felismeri. Kiírja, hogy formázni kellene. Nem próbáltam, de feltételezem, hogy az sikerülne. Utána működne...

De akkor most mi a baja? :s Ezek szerint nem ment tönkre az elektronika, nem valami fizikai problémáról van szó... És ez jobban megrémít, mintha nem csinálna az ég világon semmit. :s Mert így olyan, mintha konkrétan az adatoknak lenne bajuk. :s


De mondjuk én tényleg nem értek hozzá, úgyhogy remélem, nem erről van szó!!!

2013. jan. 7. 23:24
 15/20 anonim ***** válasza:
Nálam is formázni akarta és szintén fontos adatok voltak rajta. Szereztem egy másik vinyót ami nagyobb volt és üres, arra mentett ki mindent. Régebben törölt dolgokat is s még mindig azt válogatom. Utána formáztam egy rendes programmal s tutijó lett. Nálam az usb kábel volt kopott s a nagysebességű másolásnál eldobta a csatlakozást majd ismét csatlakoztatta a külsőt. Neki meg elege lett ebből a csiki-csukiból. Az említett progi egy próbát megér ill. valami GetDataBack amire még sokan esküdöznek de ezt nem ismerem mert az előző bevált.
2013. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Jujj, köszönöm, el sem tudod képzelni, mennyire megnyugtat, hogy legalább tényleg lehet reménykedni!

Egy tuti: én nem fogok ennek nekiállni, mert csak nagyobb bajt csinálnék, viszont akkor ezek szerint van esély, és aki ért hozzá, az talán meg tudja csinálni.

Azon gondolkodtam már, hogy elviszem valami céghez, akik ezzel foglalkoznak, de ők tudom, hogy nagyon drágák, és hát gondolhatod... Ha egyszer azért nem volt biztonsági mentésem, mert nem volt pénzem másik merevlemezre. :(

Szóval hátha valaki, aki ért hozzá, de nem profi, meg tudja csinálni. :s

2013. jan. 7. 23:46
 17/20 anonim ***** válasza:
küldj egy üzit ha nagyon nem megy s megoldjuk.
2013. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
elfelejtettem írni, hogy természetesen ingyen mert nem ebből élek
2013. jan. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a felajánlást, írtam is üzenetet. :) (Persze nem rögtön azért, hogy kihasználjalak, csak megköszönni. :))

És bocsánat a nyavalygásért, de nagyon ki vagyok most borulva tényleg. :(

2013. jan. 7. 23:58
 20/20 anonim ***** válasza:
2013. jan. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!