Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tuningolni szeretném az amd...

Tuningolni szeretném az amd fx 8320-as processzoromat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam h egy ember a fent említett procit felhúzta 5ghz-re amin elcsodálkoztam, én is szeretném húznia procit bár annyira nem kell. a BIOSban állítgattam dolgokat talán sikerült 4ghz-re felhúznom de ehhez annyira nem értek, szóval segítség kéne, az is jó ha linkeletekegy jó fórumet mert én olyat se találtam

2013. jan. 6. 15:06
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

a proci hűtőm elég jó :

cooler master hyperx evo 212 4 vmi ilyesmi

2013. jan. 6. 15:09
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

"BIOSban állítgattam dolgokat"


Egész pontosan mit?

2013. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira nem értesz hozza akkor ne is húzogasd.
2013. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Mivel az FX procik nem szorzózáras példányok, ezért elég egyszerűen húzhatóak (szorzó emeléssel). Mondjuk normális deszka, hűtőmeg táp kell hozzá, mert tuningnál szépen megjön az étvágy!

Nekem egy FX-6300 van (3,5Ghz), aminél kikapcsoltam a Turbo funkciót és 4GHz-re emeltem alapfeszültségen az egységet (a CnQ-t természetesen meghagytam). Így kb +4C fokkal melegebb a proci terhelve és +20W többlet fogyasztás lett mérhető (szintén 100% terhelt állapotban).

Kipróbáltam a procit 4,5GHz-es is, ahol szintén stabil a dolog, de terhelve már +80W fogyasztás jött ki az alapórajelhez képest és a hőmérséklet is jelentősen megugrott (kb +18-20C) egy Cooler Master Hyper 212+ hűtő mellett is.

Éppen ennél a kérdésnél lett részletezve a dolog:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

2013. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerűbb ha letöltöd az amd overdrive programját.

Direkt erre lett kifejlesztve,bár minden tuning előtt,fórumok ezreit kell átkutatni,teszteket,programokat,tápod állapotát,cpu hűtőd állapotát stb,mert ha rendesen tuningolsz,nem sül meg,de ha elrontod(pl.: biosba a legrosszabb tapasztalatlanoknak csinálnia,mert biosba még azt is megengedi,hogy 4 vattra állítsad,amivel gyönyörűen 1-2 mp alatt úgy megsül minden proci,hogy az egyszeri látványosság.

2013. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az Overdrive pont nem jött be: összezavarta az Aero-t, beragadtak a tálcán a gombok és a teljesítmény se nőtt arányosan az órajellel (Overdriveban húztam először 4,4Ghz-re). Utána UEFI-ben rendesen belőttem 4,5GHz-re és máris szebben muzsikált a dolog és nem zavart össze semmit a windowsban. Normális túlhajtást a BIOS-ban/UEFI-ben kell csinálni. Akinek ez nagyon magas, az tényleg inkább hanyagolja, bár szorzózár mentes procit nagyon könnyű tuningolni, de való igaz, ne nyomkodjunk szát mindent és a feszkóval csak óvatosan...
2013. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

"A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik"

Jobban örülnék, ha lepontozás helyett inkább megmagyarázná az illető, hogy mit gondol másképpen. Nyomkodni a mínuszt az nagyon megy egyeseknek, de a hozzáértés mögötte sokszor a nullához konvergál. Tudom, hogy Magyarország a 10 millió informatikus országa, de azért néha jó lenne tényleg utánaolvasni a dolgoknak is egy kicsit, nem? A pozitív értékeléseket meg köszönöm!

2013. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

%78:

Én végignyomtam a pluszokat, mert tényleg hasznosak a válaszaid. A kérdésem viszont az lenne, ha tényleg tudsz hasznos válaszokat adni, miért nem névvel teszed?

2013. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Már meg se haragudj de a mgoldgod se mondható névnek. Névnek ami mondható az László, Péter, Sándor..stb de semmi esetre sem mgoldgod
2013. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
Én csak azonosítás miatt mondtam, hogy használjon nevet, hogy tudjuk, éppen ő válaszol itt és ott... Szerintem eléggé egyértelmű volt, hogy nicknévre gondoltam...
2013. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!