Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire való az ún. "TABLET PC"?

Mire való az ún. "TABLET PC"?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet találkozom ezzel a kifejezéssel, a neten rengeteg olyan készülék fotója jön be, ami olyan, mint régebben voltak ezek az ún "digitális képkeret" nevezetű ketyerék.


Nem vagyok egy konzervatív őskövület, sőt, nagyon nyitott vagyok az újdonságokra, ugyanakkor távol áll tőlem az a szolgalelkű fogyasztói attitűd, hogy bármit rám lehessen sózni, minden szart megvegyek csak azért, mert úgy reklámozzák, hogy húde menő leszek vele.


Szóval én mindig akkor veszek meg valamit, ha az az én érdekeimet szolgálja, ha a birtoklás által nekem jobb lesz, mint annak előtte volt.

Tehát nem tudom, hogy jobb lenne-e nekem, ha lenne tablet gépem?

Szeretem a hordozható gépeket, kereken tíz éve nekem mindig laptopom van, nem asztali gépem, ráadásul amikor leváltottam a laptopomat szűk 3 vagy inkább 2,5 éve, akkor Win 7-tel vettem meg, direkt izmosabb procival, nagy memóriával és vinyóval.


De nem tudom, hogy ez a tablet kiváltana-e egy ilyet, vagy csak kiegészítésnek való? Akinek van ilyenje, elmondaná, hogy mire használja? Előre is köszönöm.



2013. jan. 3. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Értelmetlennek tartom.Én nem adnék ki érte 1 forintot sem.Netezésre,videók filmek nézéséhez jó,meg kis játékhoz is.Olyan játékok amik egy átlagos okostelefon is visz,vagy bármelyik fejlettebb érintőképernyős.Laptopot nem váltani ki,leglábbis szerintem."Rajoskodni" lehet vele,de mint írtam értelmetlennek és pénzkidobásnak gondolom legalábbis azok felé akik rendelkeznek egy komolyabb telefonnal vagy egy átlag laptoppal.
2013. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem való semmire. Illetve neked kéne tudni, hogy egy ilyen gépnek hasznát tudnád-e venni. És ahogy írtad, inkább kiegészítőnek jó.


Nekünk egy iPad van így családilag. Ritkán használjuk. Amikor mégis, akkor például

- utazás alatt játék, olvasás és kéznél van egy könnyű kis gép amivel akár internetezni is lehet

- konyhai recept könyv

Nekünk kb ennyiben merül ki a használata.


De ha például nem alkalmasak a körülmények egy projektor használatához akkor egy ilyen táblagépen még mindig könnyebb körbe adni a prezentációt mint az asztalon tologatni egy laptopot.

2013. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet CsokiPufi-val.

Nálunk anyukámnak van tabletje. Ő ugye a konyhában van szinte egész nap. Ott pl. nagyon praktikus, mert recepteket pillanatok alatt lehet nézni nem kell megvárni amíg betölt a laptop, ráadásul nem is foglal olyan nagy helyet mint egy laptop, így akár könnyen odateheti az edény mellé, hogy közben is tudja olvasni. Ő igazából már csak azon él, nem is ül asztalihoz. Hogyha írni is akarsz kényelmesen, akkor azért ajánlott egy kompatibilis billentyűzet beszerzése (legalábbis én utálok a virtuális QWERTY-n gépelni.)

Ha nem vagy nagy gamer, hanem csak böngészésre, filmnézésre, szövegszerkesztésre használod, akkor szerintem neked megérné. 1.5 év múlva nekem egyetem, tuti, hogy tabletet fogok venni és nem laptopot. (Hordozhatóságnál nem utolsó szempont, hogy 3kg-t (laptop+táska) cipelek-e a vállamon egész nap vagy egy max. 1kg-s (tablet+tartókája) cuccot.)

2013. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Kiegészítő kérdés: van ezeknek akkora belső táruk, hogy több teljes film elférjen rajta? Mondjuk az ember letöltene nyaralás előtt egy 8-10 filmet, hogy esőnap esetén megnézze.

Amúgy van bennük olyan proci és videokártya, hogy akadozásmentesen lehet filmet nézni rajta?

Amúgy ezek mobilinternettel mennek vagy wifivel meg utp kábellel?

2013. jan. 3. 18:01
 5/7 anonim ***** válasza:
+1 bosko-nak
2013. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
UTP-n nem lehet vele netezni, csak WiFI és mobilnet játszik. A legtöbbjük max. 32GB-s microSD kártyával bővíthető, amire azért pár film ráfér. Amelyik nem bővíthető (pl. Nexus 7) az meg alapból nagy tárhellyel rendelkezik (32GB-s verziója is van). Még az 1 magosokon is kényelmesen lehet filmetnézni, akadás nélkül.
2013. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
MP4 formátumba egy 4 GB tárhelyü gépre ráfér vagy 4-8 film attól függ hány MB-sek.
2013. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!