Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » úgy mondták nekem, hogy ha a...

úgy mondták nekem, hogy ha a laptop hálózatról kapja az áramot, akkor az akkut vegyem ki. Van ennek valamilyen különösebb oka, vagy aki ezt mondta, egyszerűen csak így preferálja, v. éppen neki is úgy mondták (nincs lehetőségem őt megkérdezni)?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 13:57
 1/9 Argloss ***** válasza:

Így mondták neki. Olyan szempontból lehet benne logika, hogyha mondjuk játszol és nagyon felmelegszik a gép, akkor a magas hőmérséklet rontja az akkumulátor élettartamát.

Viszont ha kiveszed és sohasem használod az ugyanúgy tönkreteszi. Szóval havonta egyszer azért elvileg érdemes lemeríteni.

Bár lehet, hogy ez is csak szóbeszéd és inkább azon múlik az egész, hogy milyen minőségben gyártották le. Vagy ezek keveréke...

2013. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag hálózatról használod a laptopot (akkor mondjuk egy asztali gép is jó lenne, de mindegy) akkor valóban jót tesz az akksinak, ha kiveszed ~50%-os töltöttségnél. Kéthavonta pedig merítsd le, töltsd fel és ismét tedd el félig lemerítve, hűvös száraz helyre.

Így némileg tovább bírja, bár a mai laptopok már eléggé vigyáznak az akkura.

G.

2013. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BM-Striker ***** válasza:

Egy lítium akkut SOHA SEM szabad teljesen lemeríteni, mert az biztos tönkreteszi.


Én már egyszer beszívtam egy ilyen tanáccsal és a notebook akkum kondíciója esett egy 20%-ot.

2013. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
csak annyi hogy ismerősöm aksija 30 percet bír, enyém 3 órát, most volt 3 éves mind a két laptop, én nem teszem bele az aksit, ő igen
2013. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

BM-Striker: Ugye azt tudod, hogy az operációs rendszer már jóval a teljes lemerülés előtt kikapcsolja a gépet? Ha az nem akkor pedig a beépített biztonsági elemek teszik. Nem szabad lemerítve eltenni, mert akkor idővel az önkisülés miatt tényleg károsodhat.

G.

2013. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BM-Striker ***** válasza:

Tudom, de én még régen kíváncsiságból leteszteltem, hogy ténylegesen mennyit bír akkuval, és teljesen lemerítettem, úgy hogy beállítottam, hogy ne kapcsolja ki(ami nagy ostobaság volt, úgy egy már órával később belegondolva), és sz nagyon nem tett jót neki.


Egyértelműsíteném, hogy én a fönti műveletet értettem lemerítés alatt.

2013. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


új laptopról van szó, csak munkára használom (kb. 10 óra/nap), ebből olyan 7-et bír akkumulátorral.


úgy szoktam, hogy ha már kb 10-20%-nál jár az akksi, rádugom a 220-ra, és dolgozom tovább, majd mikor már majdnem feltöltötte, leveszem.


holnaptól akkor inkább kiveszem az akksit.

2013. jan. 3. 15:05
 8/9 anonim ***** válasza:

ja igen, hát ha lakásban vagy, nem érdemes naponta lemeríteni..


egyébként annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy kb 85-90%-ig töltsd föl, ha el kell vinned valahová, vagy ilyesmi, és 15-ig merítsd, ha nem életbevágó a dolog, hogy tovább kelljen,

egyébként ha nem használod, akkor 50-60%-on rakd el, de akár 80 is lehet, és 1-2 havonta merítsd le (azaz inkább a feltöltés alényeg)


de ha megmondod miylen gép, akkor esetleg valaki megmondja, hogy tiltsd le a töltést, mivel ha jó a hűtés nem muszáj kivenni

2013. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
fujitsu, LIFEBOOK E752
2013. jan. 3. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!