Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik jobb videokártya? AMD...

ProVIPweiler kérdése:

Melyik jobb videokártya? AMD VS Nvidia?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 09:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Konkrét típusokat hasonlítunk össze vagy csak úgy általánosságban beszélünk? Most azt lehet mondani, hogy az AMD GCN architektúrás kártyái nagyon combosak, és ütik a Keplert rendesen.
2013. jan. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%
Ezek nem videokártyák, hanem videokártya márkák. Mindkettőnek van erős és gyenge kártyája. Ha írsz videokártyát is, akkor megmondjuk melyik a jobb.
2013. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 lindmayer ***** válasza:
45%
szerintem meg az intel az űberkirály a vga-k terénXD
2013. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
#3. PowerVR a 1. Intel csak 3. marad, még az Adreno is megelőzi!
2013. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 lindmayer ***** válasza:
13%
csak viccnek szántam
2013. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%

#5

Ha ha ha!

2013. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
13%
amd olcsó és jó de az nVidia nagyon erős de drága. ez kb a ferrari és a porse kategória összehasonlítása. am egy hd7770 az nagyon jó vétel
2013. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

"amd olcsó és jó de az nVidia nagyon erős de drága. "

Vajon melyikünk van itt tévhitben, én vagy te?

2013. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
81%

Hát olyat azért még én sem állítanék, hogy az Nvidia erősebb az AMD-nál. Jelenleg az AMD-nek van a világon a leg izmosabb kártyálya, az AMD HD7990, és abból is az ASUS ROG ARES II 6GB.

De amúgy hogyha már témánál vagyunk akkor igazán nem lehet megmondani, hogy melyik cégnek vannak jobb kártyái. Mind a két cégnek vannak nagyon erős kártyái. Az AMD-nek a kártyái valóban olcsóbbak, de pl az AMD kártyáknál általában több a játékoknál felmerülő probléma. (fagyás, crash stb...) És akkor lehet googlizni és vagy van megoldás a problémára vagy nincs. De viszont ma már egyre több új játék írja azt hogy jobban szereti az AMD kártyákat(ez az AMD Gaming Evolved logonál ki is derül a játékok elején).

Azonban nem minden csak a videokártyákról szól. Egy videokártya teljesítménye sokkban függ attól is, hogy milyen processzorod, alaplapod és memóriád van. Jól kell összeválogatni, hogy milyen komponensekből építesz gépet, hogy elég kompatibilisek egymással az alkatrészek. Pl ha olyan procid vagy alaplapod van amit a videokártya nem igazán szeret, akkor nem megy 100%-on(persze akkor is tökéletesen működik és néhány játéknál ez nem is jelent problémát, csak nem hoz ki magából mindent). AMD-nél pl szerencse, hogy egy cég csinál videokártyát, processzort és memóriát is, így biztos, hogy ezek a komponensek tökéletesen össze tudnak dolgozni egymással.

2013. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Attila_the_hun ***** válasza:
88%

Én már 25 éve dolgozom a számítástechnikai kereskedelemben, 18 éve saját üzletem van. Tavaly az egyik nagykereskedésben volt egy AMD bemutató ahol amerikai képviselők is voltak. Nos ott hangzott el egy érdekes dolog: állítólag az AMD és az Nvidia közötti harc olyan mint a macska-egér küzdelem, az AMD javára. Az amerikai cég üzletpolitikája az, hogy amikor az Nvidia kijön egy új fejlesztéssel, ők elővesznek egy 10 éves poros fejlesztést a fiók mélyéről.

Nem tudom, hogy mindenek van-e valóságalapja, de ez hangzott el ott a belső körökben.

Mindenesetre az tény, hogy az AMD és az ATI, akik már a számítástechnikában a kezdetek kezdetén is ott volt már külön is jóval nagyobb cég mint az 1993-ban alakított Nvidia. Az AMD és az ATI fúziója után ez a különbség csak nagyobb lett. Szerintem ez érezhető is az AMD VGA-k technológiai fejlesztéseiben.

Ami pedig a kérdést illeti: 20-30.000Ft-os árkategóriában -ritka kivételekkel- teljesen mindegy, hogy milyen kártyát veszel, mert játék közben a különbség szinte észrevehetetlen, habár ha nem csak a teljesítmény számít hanem a képminőség, illetve a kártyába integrált technológiai fejlesztés, akkor én az alsó kategória esetében is az AMD javallom.

2014. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!