Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD APU-kban rejlő IGP...

Az AMD APU-kban rejlő IGP teljesítménye messze megelőzi az Intel CPU-k IGP-it, ez már köztudott tény. Csak azt nem értem, hogy az Intel hogy nem tud ilyen jót csinálni, mint az AMD? Nem tudják, hogy hogyan kéne megcsinálni, vagy hogy?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Majd ha jön a Haswell,akkor meglátjuk mi lesz ebből :)
2012. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Valami normális szoftveres hátteret szeretnék én már intel fronton látni... Amúgy az AMD-nek származik némi előnye abból, hogy felvásárolta az ATi-t
2012. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Amíg desktop szinten ilyen előnyük van, felesleges IPG-vel foglalkozniuk (de ha jól hallottam, majd az új foglalatba megjelenő procijaikban erős IGP kap helyet). Igazából nem az AMD-t akarom most fikázni (mert nagyra tartom őket, nekem is AMD-m van), de az Intel pár évvel az AMD előtt jár. Az Intel mostani "palettájánál" sokkal erősebb procikat is tudna gyártani csak felesleges, amíg nincs konkurencia. Aztán jöhet a lepontozás, de van benne igazság.
2012. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem céljuk. Vagyis eddig nem igazán volt rá szükség. Ha nagyon akarnák, meg tudnák csinálni, de asztaliba elég drága lenne egy 3. ütőképes kártyát összehozni, irodai konfigba tökéletes a mostani is. Ugyanez igaz laptopra is. Irodában, kisebb tervezéseknél a proci sokkal többet számít, mint a videokártya, abban pedig bőven az AMD előtt járnak. Gondolom nem annyira szándékoznak belenyúlni egy durva szabadalmi háborúba sem.
2012. dec. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

"felesleges IPG-vel foglalkozniuk"

Foglalkoznak ők, csak mint tudjuk ilyen téren nem megy minden simán(utalás a Larrabee-re).


"Nem céljuk."

Nem kéne erre mérget venni. Oké, hogy ti a ma szempontja szerint nézitek, de az integráció nem annyiból áll/fog állni(mikor nagyobb hangsúlyt kap), hogy lökjünk a CPU mellé egy IGP-t is majd csak jó lesz valamire.

2012. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,érdekes ez az egész téma. :)
2012. dec. 26. 23:42
 7/14 A kérdező kommentje:
De ha már itt vagyunk.....Az AMD miért nem tud olyan erős CPU-t csinálni,mint az Intel?Oké,nem azt mondom,hogy gyengék,de a legerősebb AMD CPU az FX8350,ami kb.Intel 3570K szint.Egyszerűen nincs érdekükben ennél is erősebb processzort gyártani?Vagy az egésznek nem lenne értelme?És a fogyaszásról sem kéne megfeletkezni,elég sokat fogyasztanak az AMD CPU-k az Intelekhez képest.....
2012. dec. 26. 23:46
 8/14 A kérdező kommentje:
*megfeledkezni,elnézést. :)
2012. dec. 26. 23:47
 9/14 lindmayer ***** válasza:
33%
az intelnél is próbálkoznak, de talán később is kaptak észbe(nem tudom), nem vették meg au atit, volt rossz próbálkozásuk, és hát egy-két év lemaradást kell behozniuk, ami nem egy-két év alatt történik meg
2012. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Ők meg CPU architektúrában vannak vissza, hogy konkrétan miért tőlük kérdezd. A 3570K szint és az alatt a desktop piac 95%-át lefedte, szóval nem nagy érvágás annál nem feljebb menni.
2012. dec. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!