Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hamarosan dobhatom a kukába...

Hamarosan dobhatom a kukába azt a gépet, amit még meg se kaptam?

Figyelt kérdés

A lényeg az,hogy rendeltem egy gépet,ajánlások alapján.

Most csak a főbb komponenseket linkelném be,ha nem baj:

Alaplap: [link]

Processzor: [link]

Videókártya: [link]


Tápegység: [link]


Túl nagy tápegységet választottam nem? Ez most túl fogja pörgetni a procit és a videókártyát? Akkor meg szépen el fog szállni mind a kettő. Mit tehetnék? Már nem mondhatom vissza. Vagy várjak még 1-2 hónapot gyüjtögetéssel és vegyek egy alacsonyabb tápot,a gépet meg hadjam ott magába?



2012. dec. 23. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Édes istenem... Nem fogja kinyírni a PSU a dolgaidat, nyugi.. Azok vannak annyira okosak, hogy csak annyi áramot vesznek fel, amennyi kell nekik. Mellesleg valóban feleslegesen nagy tápot vettél.
2012. dec. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség.


650W-os fogyasztást bír el a táp,a gép 400-500körül van, nem fog lesz semmi baja a gépednek.

Amúgy egy Raider 550 jobb lett volna,mint a GPS650,de mostmár mindegy,jó lesz az is.

2012. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Dehogy fogja kinyírni. Nem lesz semmi baja.
2012. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A táp nem annyit fog leadni, amennyi rá van írva. Jól is néznénk ki... Hanem annyi a MAXIMÁLIS teljesítménye.
2012. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pfú...Akkor megnyugodtam. Csak olvastam egy cikket,miszerint 70%-ban a tápegységek szokták a gépeket elrontani és nagyon megíjedtem.
2012. dec. 23. 20:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz, az ilyen Codegenya-félék. A megbízhatatlan tápok. És a baj az, hogy sok ember vesz kérdezés nélkül valami noname 800W-os tápot, mert az 800W és az biztos elég... Sok VGA-gyártó is azért írja rá a dobozaira, hogy 650W+ -os tápegység kell, hogy akinek noname 650W-osa van, azzal is elinduljon. Jellemző az ilyenekre, hogy a névleges teljesítményük tört részét képesek csak leadni, ellentétben mondjuk egy (általam nagyon kevelt) FSP Aurum Gold-szériával, ahol azért az 500W-os az 500W-os.
2012. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor az általam választott tápegység ígyis rossz? Rossz minőségű?
2012. dec. 23. 20:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt egy szóval nem mondtam. A GPS-széria nem a legizmosabb, de az a so-so kategória. Nem fogja megölni a gépedet, ne félj.
2012. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban a tápok nagyon sokszor taccsra vágják a gépet, de nem azért, mert túl nagy a teljesítményük, hanem mert a sz*rabb példányok akár 20-30 százalékkal nagyobb feszültséget is képesek produkálni, mint a szabvány.
2012. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Uramisten. Vehetsz 1000w-osat is, nem lesz semmi baja a gépednek.
2012. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!