Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 vagy i7 processorrt vegyek...

Henzus kérdése:

I5 vagy i7 processorrt vegyek (notebook)?

Figyelt kérdés

Hello!

Notebook vásárlás előtt állok, meg is találtam a pénztárcámnak megfelelőt

Dell Inspiron 7520 laptop, AMD Radeon HD 7730M videokártyával.

A gép általános célokra lenne, de azért játékot vagy multimédiás dolgokkal is jó lenne ha megbírkózna.

Azonban nem tudom eldönteni, hogy i5 ös vagy i7 es processzorral felszereltet érdemesebb e megvenni hozzá.

Tudom hogy az i7 jobb, de kérdés megér e +30 ezer Forintot vagy az i5 is tökéletesen kiszolgálná a gép igényeit pl: egy játék futtatásánál a videokártya maximális teljesítményének kihasználásához elég lesz e az i5.

A boltban azt mondták hogy a különbség csak CAD-es tervezőprogiknál érzékelhető de ott sem látványosan. Arra is kiváncsi lennék ebböl mi az igazság.

Ez lenne a kérdéses két proci:

Intel® Core™ i7-3612QM Processzor

Intel® Core™ i5-3210M Processzor


Ebben szeretném kikérni a tisztelt fórumozók véleményét!

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm :)



2012. dec. 22. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen általában egy 4 magos i5 és egy 4 mag+HT-s i7 között nincs egetverő különbség, de ez egy 2 mag+HT-s i5 (lényegében i3 is lehetne), de megasabb órajelen jár. Valószínűleg azért a többségnek elég lenne ez az i5 is és szerintem a videokártyának is megfelelő lehet, de ha kell a CPU erő, akkor az i7 jobb (és itt nem csak picivel, mert ebben kétszer annyi mag van). Régebbi és/vagy 1 szálon dolgozó alkalmazásoknál sincs nagy különbség, mert a turbo órajel mindkét esetben 3,1GHz. Szerintem ha nem fájlalod azt a +30k-t, akkor beleölheted, mert nem csak a HT-t kapod érte, de ha inkább megspórolnád, akkor sem lesz rossz a gép -szerintem-.
2012. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

i5 öst venném én

i7 es laptopoknak jóval drágább árkategóriában van értelme inkább alsóbb árkategóriákban még a melegedés is gond lehet egy i7 nél


alsó 200-350ezer szóval ne kis pénzre gondolj egy i7 nél:)


i7 es munka és gamer gépek már 500ezer és felete is vanak akár

2012. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2012. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!