Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 2,87 GB memóriát...

Miért csak 2,87 GB memóriát kezel a 4 GB-ból Windows 7 (64 Bites) Ultimate?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy 2 GB-os Kingstone ram-ot. Mivel eddig 32 bites xp volt a gépen (elég is volt a 2GB-hoz) ezért most beszereztem egy 64 bitest és 7-et amikor feltelepítettem csak az egyik volt benne majd csak aztán raktam bele a másikat és amikor újra indítottam ezt írta: 4 GB (2,87 GB Használtható). 1 óráig böngésztem a google-t de az esetek 97%-ban azt találtam hogy váltsak 32 bitesről 64 bites op rendszerre. De mivel nekem már eleve ez van nem tudom hogy miért van így. Olvastam olyat is hogy a maradékot a VGA-ra fordítsa stb,stb Ezek még hihetőbbek is de azért gondoltam hogy megkérdezem hátha lehet rajta segíteni.

2012. nov. 15. 18:42
 1/4 Gigabyte9057 ***** válasza:
Milyen VGA-d van? Ha integrált, akkor előfordul hogy leszed a rambol. Ezért van nekem most 2Gb helyett 1,75GB.
2012. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van 1 az alaplapban de áprilisban vettem egy rendeset. Így az ha minden igaz le van tiltva.
2012. nov. 15. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a BIOS-t. Keress benne valami Memory remapping opciót és azt engedélyezd...
2012. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megnéztem semmi :( Annyit kifelejtettem hogyha új ram-ot érzékel akkor bootoláskor kiírja hogy Memory... UPDATE!

szóval gondolom akkor ismeri fel vagy nem tudom.

2012. nov. 15. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!