Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha kicserélném az alaplapot...

Ha kicserélném az alaplapot és a memóriát DDR3-asra akkor a gépem jobban futna?

Figyelt kérdés

A memória 4gb 1333mhz-as lenne... Jobban futna? Ha Win 7-et tennék fel az új alaplaphoz akkor elbírná a gépem???


Ez van most:

XP 32bit

Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz (2 CPUs)

Asus P5 KPL alaplap(ddr2)

Kingston 2x 1024MB 800mhz RAM + 4 GB virtuális memória

AMD Radeon 5830 Sapphire Xtreme 1GB/DDR5/HDMI/DVI/DP/256bit


2012. jan. 15. 16:12
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:

Simán elbírná a win7-et még ez a gép is így is ahogy most van (lassúbb gépeken is elmegy, a win7 gépigénye 1GHz proc 1Gb ram :)

Az alaplap cserénél arra figyelj, hogy a processzor beleillő legyen (ha jól értem, azt nem akarod cserélni) Tehát a processzor kompatibilitást érdemes szem előtt tartani ...

2012. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól nem lenne gyorsabb a géped mert 1333Mhz-s ramjaid lennének, ha nem attól igen hogy dupla annyi.

Amúgy meg ha már alaplapot cserélsz ésszel tedd, ne fektess ugyanúgy elavult platformba. Vagy LGA1155/AM3+-ba vagy várj az FM2-re tavaszig.

2012. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne gyorsabb...észre se vennéd a különbséget. Ahogy előttem írták: vagy ebben duplázod meg a memória mennyiséget vagy platformot váltasz. Az E5300 amúgy is gyenge a HD5830-hoz és ezekhez meg kevés a 2GB RAM (a virtuális memóriát ne számold bele...egyrészt az mindenkinél van, másrészt meg rohadt lassú, hiszen az a merevlemezen van).
2012. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
am 2x 1gb 400mhz van benne nem 800... elírtam, de köszi a kommenteket
2012. jan. 15. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a valós órajelet nézed? A DDR2-800-as modulok valós órajele 400MHz (mint ahogy minden DDR memóriánál...kivéve a GDDR5, mert az a hatásos órajel a négyszerese a valós órajelnek...csak azt nem tudom miért nem QDR-nek hívják akkor).
2012. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!