Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek jó ez a videókárty...

Szerintetek jó ez a videókártya, vagy ha nem akkor mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sapphire ATi Radeon HD6670 1Gb

ha ez nem jó akkor mit javasoltok 20-30k körül?



2012. nov. 4. 10:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
de én nem is 2mag+ht-re írtam hogy kevés egy másik kérdésnél pl írtam is hogy a i.3 nem kell össze hasonlítani egy sima 2 magos procival i.3 persze hogy el bír vele 4 szálon de amiben nincsen ht az hogy a jó büdös francba bírjon el vele te már megint csak kötekedésből írsz ide vegyél már vissza magadból ilyen alap dolgokat ki nem tud pff
2012. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
keres egy olyan tesztet akkor létcives ahol mondjuk egy core 2duo e8700 kihajt egy ati hd 7950-et pls ..mert olyant te nem fogsz barátom !!
2012. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

A HT-nek túl nagy szerepet adsz. Először is nem kezelhető fizikai magként, szóval olyan szempontból egy i3 is két magos. Optimális esetben is +20% teljesítmény növekedést lehet annak tudni, de játékokban közel se lesz ez meg. A HT minimális teljesítmény növelése jól mutatkozik meg egy i5 vs i3 meccsben például.


"keres egy olyan tesztet akkor létcives ahol mondjuk egy core 2duo e8700 kihajt egy ati hd 7950-et"

Egy Core 2 Duo-t letiltott HT-vel is lazán megver egy SB i3.

2012. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
egy bf3-alatt full hd-ban szerinted az i.3 letiltott ht-vel nem fog szaggatási küszöb alá esni ?? na létcives keress erre tesztet pls
2012. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

A BF3 bulldozer alá optimalizált, ezért is volt sok szopás a HT-vel alatta. Ez i7-nél részlegesen megoldott, de i3-nál erre kevés az erőforrás.


"egy bf3-alatt full hd-ban szerinted az i.3 letiltott ht-vel nem fog szaggatási küszöb alá esni ??"

Single részben nem, a BF3 pont egy olyan példa ami felső kategóriás VGA-kat is megfog. Akkor pont egy erős 2 magossal lesz gond egy HD 7770 mellett?


[link]

Itt van BF3 tesz is amúgy ha eddig nem vetted volna észre.

2012. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
jó de te még mindig nem érted amit én írtam, akkor kifejezem érthetőbben 2 fizikai maggal rendelkező processzor amely nem tartalmaz plusz szálakat az sehogy sem lesz jó egy 4 magra optimalizált játék esetén az i.3 igen még jó de core 2 duo meg athlon x2 meg régebbiek felejtősek már akad olyan ahol elég a 2 mag de 1-2 nél nem több én erre akartam kitérni, érthetővé tenni, tudom milyen képességekkel bírnak az i.3 procik ezt nem kell bemutatnod nekem nem új !
2012. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
10%

" 2 fizikai maggal rendelkező processzor amely nem tartalmaz plusz szálakat az sehogy sem lesz jó egy 4 magra optimalizált játék esetén"

4 magra optimalizált? Van olyan játék ami 6-8 szálat kezel akkor oda kevés a 4 mag? Mert a logikádból ez jönne ki.

Játékok terén ma még egy ERŐS 2 magos elég, (persze ésszerű határok között) nagyobb felbontásokon úgy is a VGA számít jobban.


Amúgy te értettél engem félre. Azt írtad, hogy 2 magos CPU kevés. Erre én:

"Ez a két magos CPU-val mindegy kijelentés itt is baromság, erősen függ az hogy milyen is az a két magos. "


Ezzel arra próbáltam rámutatni, hogy csupán magszámból nem lehet a teljesítményt megítélni. Eléggé messze van egy Phenom X4 meg egy 4 magos i5, mégis mindkettő 4 magos, sőt egy Phenom X4-et egy i3 is szépen elver(van ahol Phenom II X4-eket is). Persze az egyértelmű, hogy valami régi 2 magos mára nem oké játékra, de ilyet lehet mutatni 4 magos CPU-k között is. Remélem így már világos amit jelezni akartam.


Kicsit öreg teszt(bő 1 éves), de itt is látszik, hogy a felbontás növelésével hogy mászik egymásra 2 meg 4 magos CPU:

[link]

2012. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 david14315 válasza:
érdekes nekem szaggatás nélkül ment a régi 2 magos gépembe a bf3
2012. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
e6700-asom van
2012. nov. 11. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!