Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A PC újraindítása is ugyanúgy...

A PC újraindítása is ugyanúgy árt a winchesternek, mintha ki-, majd bekapcsoljuk a gépet?

Figyelt kérdés

Gondolom, nem.


(Állítólag kikapcsoláskor valami történik az olvasófejjel, és ez amortizálja a vinyót.)



2012. okt. 25. 15:46
 1/9 Informatika (98) ***** válasza:

Nem igazán tudom értelmezni a kérdésed az előző válaszolóval egyetértve.... Legközelebb próbáld meg szélesebbek körülírni, hogy mit is akarsz pontosan kérdezni.


A Számítógép Reset gombjával , vagy a startmenüben történő újraindítás során a számítógép nem károsodik. A számítógépet akkor érheti kár ha folyamatosan kihúzkodod a konnektorból, illetve villámcsapás esetén. Ha normálisan leállítod nem lesz baja. Amit zárójelbe tettél, az úgy abban a formában nem igaz.

2012. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A leállítás "amortizálja" a vinyót. Ez igaz. Az újraindítás kevésbé, mert ott nincs leállás-újraindítás illetve lehülés-felmelegedés, mert ez az ami igazán elhasználja az alkatrészeket, tehát olyan nagy butaságot nem is kérdeztél, mint ahogy írták...
2012. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek: Azért ne ironizáljunk!


Az köztudott - annak, aki ért hozzá - hogy az elektronikai gépek "halála" a bekapcsolás és a leállítás. Az összes alkatrész 20 fokról kb 60-90 fokig melegszik, majd vissza. Ettől a hőtágulástól, amitől ugye az utolsó nyomtatott áramkör és dióda mérete is változik oda-vissza, megy tönkre a gépek több, mint fele. Nem azt mondta senki, hogy ne kapcsold ki meg be, hanem például ha fél- egyórás szünetekkel gépezel akkor pont nem érdemes kikapcsolni, mert kevesebb áramot spórolsz, mint amennyit a gépednek ártasz.


Ebből a szempontból nézve az újraindítás kevésbé káros, mint a ki vagy bekapcsolás. Tetszik érteni?

2012. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Informatika (98) ***** válasza:
készenléti állapot tetszik érteni?
2012. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez most hogy jön ide?


Csak azt ne mondd, hogy te így tartod a gépedet, amikor este elmész onnan és másnap odaülsz...


Az megint egy más tészta. Fél egy órára ha kell készenlétbe rakod vagy hibernálod, de 16 órára annak sincs értelme. Akkor inkább kikapcsolni...

2012. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

még ez a vita

az alkatrészek értéke nem változik

2012. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs itt vita! Volt egy kérdés. Erre válaszoltam. Tény, hogy a ki- be kapcsolás többet árt, mint az újraindítás vagy a hibernálás vagy az emlegetett készenlét...
2012. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Fehérsrác válaszát.

Kár, hogy a többiek nem értenek hozzá és idejöttek növelni a saját vérnyomásukat :(


Még egy kérdés: 4 órára érdemes kikapcsolni a gépet?


Egyébként tudtommal közismert, hogy leállításkor a vinyó olvasófeje visszakerül az eredeti helyzetbe, majd bekapcsoláskor innen felemelkedik, és ez nem tesz neki jót, vagyis jobb neki, ha nem kapcsoljuk ki inkább. nem vicc. azt akartam csak tudni hogy újraindításkor (start menüből vagy reset) is ugyanez történik-e, de ezek szerint nem, szóval jól gondoltam.

2012. okt. 25. 21:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki és bekapcsoláskor parkolópályára küldi a HDD az olvasófejet, ez viszont nem árt neki, mivel megfelelő módon történik még hirtelen áramszünet esetén is, ezért ezen nem kell aggódnod. Mint írtam a hőmérsékletváltozás károsítja a vinyót és nem a fej parkoltatása. 4 óra esetén még a hibernálás vagy az alvó állapot is megfelelő...

Én ha nem tudom, hogy mikor használom a gépet legközelebb - 1-4 óra eltelte esetén - kikapcsolom a monitort és hagyom a gépet. Persze "mindenki másképp csinálja"...

2012. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!