Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gyakran romlanak el a...

Milyen gyakran romlanak el a laptopok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Mint például a televíziók,vagy villany vasalók.Semmi különbség nincs köztük,elektromos gépek,időnként el romlanak. De van sok ügyes szakember,aki az elromlott gépeket meg tudják javítani,és megy tovább megint minden.
2009. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Sűrűn elkövetett hiba: Figyelni kell, hogy a gép oldalán vagy alján a szellőzőt ne takard el, ágyra, lepedőre, ruhaneműre ne tedd rá, mert melegszik, nem tudja kifújni a meleg levegőt, felmelegszik melegedik a processzor, a videokártya, alaplap, és simán kinyírja.

A szellőzőn havonta 1× érdemes sűrített levegős palackkal vagy kompresszorral befújni, hogy a porok, szőr, haj stb ne tapadjon meg, mert a hűtő és a borda között filces réteget képez és nem tudja kifújni a meleg levegőt.

Ha mégis ölben szeretnéd használni akkor ajánlom az IKEA-s Brada terméket laptop tartó vagy támasz a neve.

A másik, hogy mióta környezetvédelmi okokból kivonták az ólmot a forrasztóanyagból, sokkal ridegebb és törékenyebb ez az anyag. Így ami a nyáklapra van forrasztva ezzel az anyaggal, hőre nem azonosan tágul és mikrorepedések keletkeznek rajta ami szintén alaplaphibához vezet.

A Delleknek kevés a meghibásodási aránya, így személy szerint én azokat ajánlom, na meg +2 3 év garit adnak rá.

Szervízben nemrég kijelző törés miatt jártam, ajánlani tudom őket, abszolút korrektek.

[link]


Remélem tudtam segíteni!

2009. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!