Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a mikrofonom?

Miért nem működik a mikrofonom?

Figyelt kérdés
Sokáig használtam, nagyon jól. egy ideje nem. ujra lett telep. a gép, és most h akarom, hiába bedugom jóhelyre ( LOL ) aztán a vezérlőpultba is teszek veszek, de nem. meg a tálcán is de ha katt a speciálisra, a mikrofon - alatt, nem tudok kattintani, de minden le van tolva halkra. és van ott valami 1 mic boost ami nincs bepipálva. bármit csinálok nem megy. légyszi segitsen valaki! (nem a mikrofonnal van baj mert az előbb szereztem egy másikat kölcsönbe, és azzal sem ment)
2007. aug. 29. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A tálcán kattints a "Hangerő" ikonra a JOBB gombbal, és válaszd a Hangtulajdonságok beállítása pontot. Az Audio fülnél megtalálod a hanrögzítést. Az alapértelmezett eszközt állítsd be a hangkártyának megfelelően. A Hangerő-re kattintva beállítható a mikrofon hangereje, és a Kiválasztás legyen kipipálva.

Ha nem lehet beállítani az eszközt, akkor telepíteni kell a hangkártya Driver-ét, de szerintem ekkor hangja sem lenne.

2007. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Én a kérdést feltevő vagyok, csak azért irok, hogy ezt én is megcsináltam de még igy sem megy. valaki irjon más megoldást. "Ha nem lehet beállítani az eszközt, akkor telepíteni kell a hangkártya Driver-ét, de szerintem ekkor hangja sem lenne." - hangja? mármint nemszólna a hangszóró? és honnan szerezzek ilyen driver-t??
2007. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs telepítve a driver, akkor valószínű, hogy nem szólna a hangszóró. Ha az alaplapra integrált a hangkártya, akkor az alaplap cd-jén van driver, ha nem alaplapi, akkor a hangkártyához adtak külön cd-t. Ha nincs meg, akkor az internetről kell letölteni pl. a Windows eszközkezelőben driver kereséskor vagy telepítőket lehet leszedni a drivers.hu oldalról.


A mikrofonteszt:

Hangerő ikonra duplán kattintva előjön a lejátszáshoz való hangerőszabályozó. A mikrofon ne legyen teljesen lehalkítva, és az Elnémítás előtt se legyen pipa. A bal felső sarokban a Beállítások menü Tulajdonságok pontjában válthatunk egyszerűen a Hangerő beállítása felvételhez. A hangerő itt se legyen lehalkítva. A Speciális gombra kattintva a Do Not Monitor elől kiveszed a pipát. Ekkor a hangszóróból a mikrofon hangja fog szólni. Ha kell, hangosítsd fel a hangszórót, de vigyázz, mert ilyenkor gerjedhet!


Ha nagy hangerő esetén sem szól semmi a hangszóróból, akkor lehet, hogy a hangkártya nem jó, vagy máshol van a hiba.

2007. aug. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Megint a kérdező vagyok. ha rámegyek a speciálisra, ott van a hangszin - alatta két skála. (mély, magas) de nemtudok hozzányulni (elvan halványitva, nemlehet felhuzni, pedig le van tekerve halk-ra) alatta nincs semmilyen do not monitor csak 1 mic boost - lehet pipálni is meg nem is! :((( ha tudtok segitsetek
2007. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha végigcsinálod az ELSŐ válaszban leírtakat, és ott kattintasz a Speciális gombra, akkor ott van a Do Not Monitor.


Az előző válaszban pedig :"A bal felső sarokban a Beállítások menü Tulajdonságok pontjában válthatunk egyszerűen a Hangerő beállítása felvételhez."


A hangszínt nálam sem lehet állítani, de ettől még működik a mikrofon!

2007. szept. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Megint a kérdező

Itt a kép: [link] sehol nincs do not monitor. Jah, és ha a tálcán kettőt a hangerőre, és a mikrofon alatt beállitom h ne legyen néma, és feltolom, és megnézem később, automatikusan lemegy a minimumra, és kipipálja a némát :S (MAGÁTÓL)

2007. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet, hogy a "Do Not Monitor" lehetőség a hangkártyától függ.

Nálam a hangerő gomb Rendszergazda fiókban normálisan működik, Felhasználói fiókban felmegy maximumra.

Néhány program futás közben szokta állítgatni a hangbeállításokat (pl. Skype, TV tuner) de vissza lehet állítani.


Még egy megoldási javaslat:

Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e valami gond a "Médiavezérlő eszközök"-kel, az "Örökölt audiorögzítő eszközök"-kel és a hangkártyával.

Telepítsd újra a Drivert, ha még nem tetted.

Nem tudok más megoldást.


Mikrofonteszt 2:


Start menü -> Minden program -> Kellékek -> Szórakozás -> Hangrögzítő

(vagy egyszerűbben: a futtatáshoz beírod: sndrec32.exe )

Rákattintasz a piros körre, és beszélsz a mikrofonba. Ha működik, akkor középen a zöld vonalon láthatod a "változást".

2007. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
92%
Teljesen hasonló gondom van, mindent végigcsináltam, a legutolsó mikrofonpróba lehetősége nekem új, de sajnos továbbra sincs hang, ott egyértelműen áll a vonal :(
2008. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Szia figyi Tölcsed le eszzt Realt sound manager


Ted fel és máris müködni fog...

2010. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez volt a problémám, és egy program zavart be, melynek neve skype. Újratelepítéssel megoldódott.
2011. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!