Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkremehet a processzorom,...

Tönkremehet a processzorom, ha túl meleg, vagy magátol kikapcsolna a gép?

Figyelt kérdés
Az helyzet,hogy processzorcsere volt (E2160 ról E2180-ra),és nem sikerült a hűtőt normálisan feltennem,így alapjáraton is 78 fokos a CPU.Persze előbb vagy utóbb megcsinálom valhogy,csak az a kérdés,hogy a procinak lehet-e valami baja,hogyha ennyire felmelegedik,vagy úgyis kikapcsolna a gép?

2012. okt. 12. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne használd úgy! Tedd fel normálisan a hűtőt. Ha ki is kapcsolna a hővédelem miatt, egyáltalán nem tesz az jót a CPU-nak ha így megy.
2012. okt. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi.Ennyire nem lehetek szerencsétlen,hogy ennyit nem sikerül megcsinálni.Na mindegy,megoldom valahogy.
2012. okt. 12. 17:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szerencsétlen, elég szar föltenni. Arra figyelj, hogy jó irányba legyen elforgatva a "pöcök", mert egyik irányba nyit, a másikba pedig zár. Lehet ezért nem bírtad föltenni, amikor helyes (záró) irányba van forgatva, akkor a lenyomáskor hallanod kell egy pici kattanást.
2012. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Komplikato ***** válasza:

Alapból 60-70 fok körül Bios el kezd sípolni, ha a CPU eléri a határ hőmérsékletet először leveszi az órajelét (kb. 800MHz?), utána pedig lekapcsol.

AMD-nél azt hiszem 105 foknál kapcsol ki. De hűtő nélkül NE használd a gépet!

2012. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na,most 69 fokos.Megy a skype,minecraft és a böngésző.Most is sok?
2012. okt. 12. 20:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok. Nekem az E7400 most netezés alatt 25 fok. Igaz kicsit jobb hűtő van rajta mint a gyári, de nem olyan sokkal, gyárival is 30 alatt lenne.
2012. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem.Pedig minden láb jól illeszkedik,és pasztát is tettem.
2012. okt. 12. 21:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Pedig ott valami nem jó.

A venti rendesen működik rajta? Pasztát úgy kented fel ahogy kell? Hajszál vékony rétegben?

BIOS-ban minden jól van beállítva? Nem feszelted véletlenül túl a CPU-t vagy akármi? (Bár akkor sem lehetne ilyen meleg)


A 2160 hány fokos volt előtte? Ennek is kb annyinak kéne lenni, max pár fok eltéréssel.

2012. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A a pasztát a közepére tettem,egy olyan pont szerűséget csináltam.Nem,a BIOS hoz nem nyúltam,bele se léptem.És a régi CPU hőmérsékletét ne tudom,sosem figyeltem.
2012. okt. 12. 21:19
 10/13 anonim ***** válasza:

A pasztát úgy kell felkenni, hogy a CPU kupakján egyenletesen eloszlatod hajszál vékony rétegben.

De előtte a régi pasztát alaposan le kell takarítani a CPU-ről és a hűtőbordáról is.


Utána ráteszed a hűtőt, úgy hogy először két egymással átlósan szemben lévő lefogatót nyomsz le egyszere, de rendesen hogy bepattanjon a helyére. Utána lenyomod a másik kettőt.

Csak előtte ellenőrizd hogy jól legyenek elforgatva, ezt már fentebb írtam.

2012. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!