Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztonságos-e így 2177Mhz -en...

Biztonságos-e így 2177Mhz -en a processzorom? (Többi lent)

Figyelt kérdés
AMD sempron 3200+ procim van egy asrock AM2-NF6G-VSTA deszkában, 1800Mhz rol húztam 2177 re. Feszültségadás nélkül húztam, hőmérséklete nem változott.Lehet a későbbiekbe ezzel gondom? Esetleg húzhatom még? (Az amd honlapján 60 fokot írnak tűréshatárnak nekem terhelés alatt max 40)
2012. szept. 24. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Húzzad még hátha leég
2012. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha stabil (Orthos vagy Prime 95 izzasztás alatt is) és nem forrósodik, akkor elvileg oké.
2012. szept. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hazardteam ***** válasza:
A régi Giga lapokban volt olyan funkció, hogy még maguk is húzták (meg nem csak a procit, az egész rendszert) ha kifagyott, újraindult a legutóbbi működő húzás-szintig és onnan folytatta a tuningolást a legmagasabb stabil értékig. "Leégni" nem fog, ha megfelelően van hűtve, viszont egy ponton túl kevés lesz neki a vCore (is) Nem tudom, a sempron mennyire volt húzható, de eleve mesterségesen alacsonyan tartott a processzor és a HT órajel, kevés cache stb. Intelnél nem ritka a 80% húzás, legalábbis a C2D-ig biztosan, enyém most 70%-os és köszöni, jól van. Ha lenne megfelelő hűtőm, engedné tovább is. Az AMD procikban is régóta van több lépcsős hővédelem. De a feszültség értékeket ne növeld, ha nem értesz hozzá, mert azzal azért szépen kinyírhatod. Magyarul: ekkora húzástól nem lesz semmi baja.
2012. szept. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hőmérsékletet folyamatosan nézem lehet lesz a végére egy 40 vagy 50 % os OC
2012. szept. 25. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Húzhatod de csak lassan mert ha túlhúzod lehet terhelésnél lazán újra indül, a hömérséklet miatt ne aggódj a bios majd leállÍtja ha kell :D
2012. dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!