Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ennyire meleg a processz...

Miért ennyire meleg a processzorom?

Figyelt kérdés

Intel Pentium D 945-ös (3,4 GHz)processzorom 60 fokos volt, ami miatt már kezdtem aggódni, ezért kipucoltam a hűtőt és újrapasztáztam, de így meg már 80 fokos a proci....!

Valószínűleg nem szorul eléggé a procira a borda, de már többször leszedtem és visszatettem, de ugyanez...

Én csinálok valamit rosszul vagy lehetséges hogy a gyári hűtő műanyag tartói felmondták a szolgálatot?


2011. júl. 10. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az AMD Phenom II 955 3,2ghz x4 - nél a CPU 80 fokos fixen, a magok pedig 40-50 fokosak. Nekem az alaplapi érzékelőm rossz, de nem is érdekel..:D Amúgy 100 fokig semmi baja nem lesz..
2011. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát, ha 60ról 80fokra sikerült feltornáznod akkor lehetséges a felvetésed, esetleg a paszta nem megfelelő, vagy valahogy nem adja át megfelelően a hőt, vagy nézd meg hogy megy e rajta a ventillátor és megfelelő e a fordulatszáma (felejtettem mát el a venti kábelét visszadugni), ha más nem akkor vidd el egy szerelőhöz
2011. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az Intel honlapján 65 fokot ír maxnak....

És régen meg 50 fok körül ment, ezért kezdek aggódni....

2011. júl. 10. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a leszorító pöcköket jól lenyomtad és nem ferdén van rajta a hűtőborda? Mocskosul erősen kell mind a négyet lenyomni, én komolyan attól szoktam félni, hogy eltöröm a nyákot... Iszonyat bénának tartom az Intelnek ezt a rögzítési megoldását a 775-ös prociknál. Ha a négy pöcökből csak egy is kicsit fent van, már nem olyan hatékony a hűtés, amitől nagyon melegszik a proci.
2011. júl. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ma is küzdöttem vele, de eredmény nélkül...

Viszont azt észrevettem, hogy a leszorítással nem lehet gond, mert a borda tűzforró. A venti viszont szemmelláthatóan megy, és azalatt a pár perc alatt míg nem kapcsolt ki megnéztem a biosban 2800-3200 RPM fordulatszámot ír ki. Ötletek? Nagyon el vagyok keseredve, most laptopról írok.

2011. júl. 11. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet lassú a proci hűtőd sebessége vagy kicsi a gépházad a felesleges hő meg ottmarad és kering benne
2013. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!