Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A TÁP VAGY AZ ALAPLAP MENT...

A TÁP VAGY AZ ALAPLAP MENT TÖNKRE? Részletezem lejjebb. ->

Figyelt kérdés
Nemrég egy 8800 GTS 640mb/320 bit vidókártyát vettem, a tápom 400W-os. Amikor betettem, fél órái ment minden, de égett vezeték szag kezdett terjengeni hűtés mellett is, majd két pukkanásszerűt hallottam és lefagyott. Ezt követően bekapcs, majd 2 perc múlva leáll és utána már be se lehet kapcsolni a gépet. Amikor bekapcsolnám, akkor a ventillátorok egy pillanatra felpörögnek, majd semmi. Ha leveszem az áramról, majd vissza, akkor újra eljátsza ezt, de ennyi. Néha a ventillátor a proci felett egy kisebb ideig megy, de ha megmozdítom a táp alaplaphoz kapcsolódó csatlakozóját, akkor ez a jelenség megszűnik. De be nem tudom kapcsolni, hogy elinduljon. Ha az optikai egeret csatlakoztatom, de nem kapcsolom be, akkor az egér világít, a mozgást érzékeli, ha megmozdítom, ilyenkor erősebben világít egy pár pillanatra. A táp vagyaz alaplap ment tönkre? Az alaplapon nem látható semmi elformálódás, de a tápba az egyik kondi egy nagyon kicsit púpos, nehezen észrevehetően, illyetve egy másiknak a burkolatából egy kicsi hiányzik. De akkor az egér miért világít? Segítsetek!

2012. okt. 5. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Leégett a tápod, ennyi történt, túlterhelés. Gondolom valami rendkívül minőségi darab, a 8800GTS pedig igen éhes darab, főleg a régi 640es. Kérj kölcsönbe egy tápot és próbáld ki azzal, szinte 100%, hogy behalt, hát púpos rajta a kondi...
2012. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen az a 400-as táp pontosan? Codegen?

Itt az újabb bizonyíték miért kell normális táp.

2012. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, egy Dana 400W-os táp. De akkor pl.: az egér miért világít, hogy kap áramot, ha a táp tönkrement? És a ventillátorok egy pillanatra hogy tudnak felpörögni?
2012. okt. 5. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!