Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASRock alaplap vélemények?

ASRock alaplap vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék magamnak venni egy olcsó APU-s épet, és a lehető legolcsóbb dolgokat akarom megvenni(tehát ne nagyon legyen 70 ezernél több). Egy ASRock sFM1 A55M-HVS alaplapot néztek ki de még régen sokan mondták hogy az ASRock csak ideig óráig működik. Ez igaz? Vagy azóta már jobb lapokat gyártanak?

Válaszokat előre is megköszönöm!



2012. okt. 5. 06:39
 1/10 Hazardteam ***** válasza:
Előszöris, már itt az FM2. Másodszor, ha már veszel, érdemesebb A75-öset venni, mert ezen még USB3 sincs pölö. DE hogy a kérdésre válaszoljak: Kb. 2004 óta ismerem az Asrock-ot és elejétől fogva tetszik a szemléletük. Elején még Asus egyik leányvállalata voltak, pár dolgot "butítva" szerepeltettek az alaplapjaikon, meg kevesebb sata port volt és ehhez hasonlók. Viszont olyanokkal igyekeztek kompenzálni, hogy pl. dual lapokat csináltak, DDR1/2 egyszerre, AGP/PCIExpress egysszerre, meg ehhez hasonlókat. Mára már különálló cég és rendkívül megbízható, jó lapokat gyárt. Én kifejezetten szeretem az Asrock lapokat. Asrock lappal gondom még nem volt. Ezzel ellentétben MSI-vel, ASUS-al, Gigabyte-al nagyon sok. Most is egy Asus tuninglapról írok és iszonyúan utálom. Asrock most kb. olyasmi, mint annak idején, amiért az Abit-ot szerettük. Egy kérdés: miért nem Trinity-s lapot veszel akkor már? Minek befektetni egy 1 évig élt platformba?
2012. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még az is lehet hogy az ASUS felvásárolja az ASRockot.
2012. okt. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szabó Gy ***** válasza:

Válaszom egyszerű felhasználói és nem pedig szakértői!!

Két régi Asrock alaplapom is van/volt.ConRoe 1333-as típusok.Az egyiket megcsapta a villám és az alaplapi lankártya meghalt.PCI-os kártyával használom,most is erről írok.6 éves lesz karácsonykor.A másikat a sógorom vette meg tőlem.Most is üzemel,ez egy 4 éves kártya.Amit az utóbbi helyett vettem egy Asrock B75M.Nekem beváltak így dicsérem az Asrockot.Ha esetleg kifogtam volna egy hibásat,biztos más véleményen lennék.Szerintem az ASUS-nál a nevet és a kutatást,a fejlesztési kisérleteket kell megfizetni.Ha tényleg olyan rossz lenne az Asrock,akkor nem lenne ekkora kereslete és eladási aránya.Olcsóbbak a gyártósorok,kevesebbet fizetnek a fejlesztőknek,stb...

Egyébként anno és most is legfőképp a kedvező ár miatt választottam az Asrockot.

2012. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szabó Gy ***** válasza:
4 éves alaplapot akartam írni nem pedig kártyát.
2012. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tippeket! Nos azért gondolkoztam ezen az alaplapon mivel a legolcsóbbak között volt és úgy gondoltam hogy arra amire én használnám nem kell jobb lap. De amiket írtatok az alapján inkább még nézelődök és akkor lehet egy pl FM2-es alaplapot veszek. Még egyszer köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2012. okt. 13. 20:25
 6/10 Hazardteam ***** válasza:

Asrocknak is van már FM2-es lapja. Meg a többinek is mostanában érkeznek az új alaplapjai magyarországra, mert csak nemrég debütáltak külföldön is és az jelen esetben kínát jelent,. ami nem épp itt van és fura, pici, vékony emberkék lakják, akik furákat esznek, furán beszélnek és hatalmas gyárépítményekben gályáznak fillérekért hatalmas óraszámban, hogy aztán lenyen pénzük megvenni azt a többezer féle egzotikus moslék halmazt, amit magukba tömnek, vagy rizsföldeken térdig gázolva 12 órákat a vízben derékig egy ilyen takony növélyt szedjenek, meg ápoljanak, ami olyan béna, hogy még arra sem képes, hogy ellássa saját magát, külön emberi segítség kell neki, hogy meg ne dögöljön.. És ilyen fehér kis izéket rerem, de tonna szám és azt esszük.. rizsedhurkát például. Meg rizibizi, meg ilyen ízetlen szrokat. Mikor jön már el az a nap, amikor az egész emberiség ráébred arra, hogy A RIZSNEK NINCS ÍÍÍZEE ÉRTEM???!?! És egyszerre megutálnák. És én soha többet nem látnám:) elégettetném még a rá utaló jeleket is. Az összes képet, írást, video és hangfelvételt, nyilatkozatot, házirecepteket és mindent, ami a rizsről szóló információkat, vagy akárcsak a nevéből tartalmaz részleteket, vagy leírást, kitöröltetném a történelemből, töröltetném az internetes adatbázisokról, betörnék az emberek mailjét átnézni, van e még valamelyikben rizs és konyec filma uraim. Az embereket meg kell védeni önmaguktól!


Na khm.. szóval ott gyártják ezeket is, mint a többit, kínában, ahol fura emberek élnek, akik egy ragályos fertőzést hintettek el a nagyvilág többi részén.. És hálistennek messze vannak. De ebből kifolyólag időbe telik, mire ide érnek onnan a szállítmányok. Teccik érteni?

2012. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat XD Sok igazság van abban amit írtál :D
2012. okt. 15. 11:53
 8/10 Hazardteam ***** válasza:
Nincs mit Egyébként, még a PH szerkesztőségének is csak FM2-es 2 giga lapot sikerült beszerezni teszteléshez/cikkíráshoz, ha jól tudom. Mondjuk ez, lehet nem jelent olyan sokat, mert Abu és Oliverda kivételével közismert loserek, de azt írták, még várni kell mire megérkeznek az FM2-es lapokból az új/első fecskék. Gondolom a beszerzést is rudolf urunk intézte.. Én mindenképp asrockot vennék amúgy. Lehet, hogy beteg, de még akkor is, ha nyernék a lottón. Még sosem csalódtam asrock lapokban. Ha gyártanának VGA-t is, abból is azt venném:)
2012. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát mondom, rákeres már arra, hogy mi a véleménye a "világnak" az ASRock lapokról, (amikor is MSI volt, de azt gyorsan meg is bántam amikor pár hónap után észre vettem a durván felpúposodott kondikat benne) végig AMD ASRock lapjaim voltam, ami kb. 4 ASRock alaplapot jelent eddig, az utóbbiba villám csapott kb 4 éve, a hálókártya kuka, de ment mostanáig tökéletesen kb. 7 évet, és most dec 20 án cseréltem le egy uj konfigra, amiben szintén ASRock lap van!

Mindegyik lap nagyon durván jó volt!

Mindegyiket csak uj konfig összerakása miatt kellett lecserélnem.

Ha ASRock vga, ram, vagy más lenne a világon, akkor azt venném, mert szerintem a világ legjobb lapjai, főleg ha az árukat is nézzük, akkor az még biztatóbb.

MSI, Gigabyte, cuccokban, és intel cpu-ban (ezért lett mindegyik gépem AMD) nem egyszer csalódtam, de az ASRocban még nem, és csak ajánlani tudom!

6:Nagyon jól írsz, sokat nevettem4 remek remek! :)

ui: én szeretem a rizst :)

2022. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szeretem ezt az oldalt, de azt gyalázatosnak tartom, hogy nem lehet utólag szerkeszteni a hozzászólásomat!!!

És konokságuknak köszönhetően soha nem is lehet majd...

Így most tenném hozzá az előző szövegemhez, hogy ha jól számolgatok vissza, akkor kb. 2002-óta ASRock lapjaim vanna, kivéve azt a majdnem egy évet, amikor rám beszéltek egy MSI lapot...

2022. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!