Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4CoreDual-SATA2 PCIe 16x...

Bazsi003 kérdése:

4CoreDual-SATA2 PCIe 16x lehetséges?

Figyelt kérdés

van 4CoreDual-SATA2 alaplapom eddig úgy tudtam hogy 4x es de nézegettem az AIDA64-et és ezt vettem észre

[link]

[link]

nem tudom hogy ez lehetséges e és mennyivel lenne jobb a 4x esnél habár csak 1.0 maga a csatlakozó ?



2012. okt. 4. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
4x csatlakozót nem tesznek lapra, csak ha crossfire/sli van és valami butított változat. Minden lapon alapból 1db 16x pci-e van, lehet rajta sima PCI, bár az újabbakon hanyagolják, és van rajta pár 1x PCI-E is. Felesleges lenne a 4x, hiszen ide olyan eszközök jönnek, aminek az 1x sebesség is bőven sok.
2012. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez nem egy úja alaplap és valószínűleg te nem nagyon ismered ezt az alaplapot de hogy még az oldalát sem nézted meg mielőtt válaszoltál [link] és ezért kérdeztem hogy lehetséges e hogy 16x os mivel az AIDA64 azt írja viszont az oldalán 4x es van írva
2012. okt. 4. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem nézem meg, ez egy régi szutyok viás lap, még abból az időből, amikor az ASrocknak nem volt szerződése az intellel és amdvel. Ha abból nem jött le, amit válaszoltam, akkor egyértelműbben: Ezen a lapon egy db 4x pci-e van, de felesleges, mert olyan kicsi a sávszél, hogy a 8x AGP is gyorsabb nála, ami mellette van.
2012. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó és elolvasnád végre a kérdést is ? Egyébként meg nem arra vagyok kíváncsi hogy milyen szar ez az alaplap hanem arra hogy az AIDA64 miért 16x foglalatot mutat amint a képen is látszik és hogy egyáltalán adtak e ki ilyet ?
2012. okt. 4. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert az AIDA rohadtul nem tudja kiolvasni, na ugyan miért...Szerinted az AIDA mindent lát? Mi ez, valami jós program?

Az alaplap leírása alapján összeállítja, minek kéne benne lennie, ez nem felel meg a valóságnak. Ez a chipset, ami a lapon van, nem tud 16x PCI-e-t kezelni. Ne legyél már értetlen...

2012. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Gyártó oldalán is ott van kérdezö

PCI-E x16 foglalat de nem képes csak x4 módban müködni

ezért nem jók ezek hibrid alaplapok meg a másféle hibrid alaplapok sem


de konkrétan mely videokártyáról van szó mely processzor melet?

és mért gond ez hogy csak x4 en megy?

lényegében ha mai videokártyát akarsz használni akkor 2.0 vagy nagyobb pci-e slot sem ártana

2012. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
[link] és akkor ez ? de nem csak egy oldalon láttam hogy 16x nak írják ?
2012. okt. 4. 10:31
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ Közveszélyes Kontár az előző kérdésem mikor írtam nem láttam hogy te is írtál :D
2012. okt. 4. 10:34
 9/9 A kérdező kommentje:
azért kérdezem ezeket mert mostanában veszek új gépet csak alkatrészenként és először megveszem a videokártyát ami egy msi hd7770 és jó lenne ha míg megveszem az alaplapot procit meg ramot addig tudnék játszani mert most 2gb ram van egy celeron e3400 és egy hd2400 as agp videokártya és ebből leginkább a videokártya a rosz mert ez egy nagyon jó kis gép netezésre.
2012. okt. 4. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!