Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel e2220 oc kérdések :x...

Intel e2220 oc kérdések :x newbie számára (? )

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy régi a cpu viszont sok helyen olvastam, hogy elviekben könnyen lehet húzni és elég sok kakaó van még benne.

Alaplapom asus p5b premium, utána jártam és elolvastam pár guide-ot illetve láttam pár videót és végül próbálkoztam egy kisebb oc-val. Az fsb-t 200ról 233-ra állítva a ram sebességét is 1:1-es rációba állítottam és (ahogy leírásokban olvastam) még először hagytam a vcore opciót automatán.

Nos minden jól ment azt kivéve, hogy mikor elmentettem a bios beállításokat és újraindult a gép párszor mintha próbált volna újraindulni viszont nem sikerült, és valahol a 4. próba után elindult. (hallani lehetett ahogy a ventik felpörögnek aztán leállnak). Ezután szépen vissza lőttem mindent gyári értékre.

Nos a kérdésem az lenne, hogy rövid távon nem okozna túl nagy gondot ennek az oc-ja vagy inkább nem érdemes próbálkozni? Van egy elvileg jó hűtőm amit ismerőstől olcsón szereztem (coolermaster 412 evo) és az oc lényege az, hogy szintén ismerőstől tudnék venni a jövő héten egy 2hónapos sapphire hd7870 vga-t viszont a gépem további újítására még nincs keret, így gondoltam egy kis tuning segíthetne.


2012. szept. 27. 19:13
1 2
 11/15 JuhászDork ***** válasza:

ezt a kérdést inkább neki tedd fel: [link]


garantáltan hasznos választ fogsz kapni.

2012. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Valami nincs rendbe igy

Akár Codegen károsithata alaplapot vagy mást is...

:S

2012. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Most futtatok egy kis prime95-öt, aztán újraindítom és ha még mindig ilyen inkább visszaállítom :(
2012. szept. 27. 20:31
 14/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Jobb tuning nélkül egy gép "mint gép nélkül a tuning"

De persze irhatsz linkelteknek ha gondolod

2012. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Valóban ha mást nem akkor megy tuning nélkül is a vga meg úgyse vész el :D de azért jó lenne tudni mi a gond.
2012. szept. 27. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!