Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel e2220 oc kérdések :x...

Intel e2220 oc kérdések :x newbie számára (? )

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy régi a cpu viszont sok helyen olvastam, hogy elviekben könnyen lehet húzni és elég sok kakaó van még benne.

Alaplapom asus p5b premium, utána jártam és elolvastam pár guide-ot illetve láttam pár videót és végül próbálkoztam egy kisebb oc-val. Az fsb-t 200ról 233-ra állítva a ram sebességét is 1:1-es rációba állítottam és (ahogy leírásokban olvastam) még először hagytam a vcore opciót automatán.

Nos minden jól ment azt kivéve, hogy mikor elmentettem a bios beállításokat és újraindult a gép párszor mintha próbált volna újraindulni viszont nem sikerült, és valahol a 4. próba után elindult. (hallani lehetett ahogy a ventik felpörögnek aztán leállnak). Ezután szépen vissza lőttem mindent gyári értékre.

Nos a kérdésem az lenne, hogy rövid távon nem okozna túl nagy gondot ennek az oc-ja vagy inkább nem érdemes próbálkozni? Van egy elvileg jó hűtőm amit ismerőstől olcsón szereztem (coolermaster 412 evo) és az oc lényege az, hogy szintén ismerőstől tudnék venni a jövő héten egy 2hónapos sapphire hd7870 vga-t viszont a gépem további újítására még nincs keret, így gondoltam egy kis tuning segíthetne.


2012. szept. 27. 19:13
1 2
 1/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

TÁPegység;

Márka,

TÍPUS,

W?

Amugy 7870 hez 4-5GHz -en is keyés

2012. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A táp egy fsp hexa 500w, pár hónapja vettem mikor egy 350es codegen meghalt annó azt is itt ajánlották (kisebbet, de gondoltam az az 1500forint amivel ez többe került nem spóroltam).

De amúgy persze tudom, hogy ez kevés a kártyára de gondoltam van egy fullHD tv és amíg nem lesz pénz egy új cpu/alaplap/ram hármasra addig ezzel is elérhetek némi fps növekedést.

A kártyát mindenképp meg akarom venni, mert alig 2 hónapos és 45ért akarja ide adni az ismerős mert lecseréli az asztali gépét egy laptop-ra és sikerült egy kicsit alkudni is :D

2012. szept. 27. 19:49
 3/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Oké persze nem azért mondtam hogy lemond:)

Csak hogy jó prociért könyörög, olcsó Quad is mesze jobb és elég

2012. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Néztem a quadokat és 20alatt nem igazán láttam őket, annyiért meg már fx 4100 ott van és nem akarok egy új proci áráért venni egy régit még ha az jobb is lenne, hisz alaplapot meg ramot később úgyis venni kéne akkor megint jöhetne a proci :x
2012. szept. 27. 19:57
 5/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

E2220 ha megnézed látod hogy 73fokot bir max

Ne állíts mást elsönek csak procit ram ot auton hagyd, milyen?

2012. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Tehát pontosan a ram

Igen de lehet néha 20ért

Újonan FX6100 ban jó gondolkodni de jó lap 20 jo ram 10-12 (8gb)

2012. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Minden mást hagyjak auton?

[link] Ez alapján dolgoztam főként és itt írtak olyanokat, ramon kívül amiknél fix dolgokat kell beállítani mint pl. PCI Express Frequency/PCI Clock Synchronization és ír olyan dolgokat, hogy ha auto-n hagyom akkor kinyírhatja a kártyámat :D ami jelenleg csak egy 8600 gt 512mb és jó lenne ha egy hétig még kibírná :D

2012. szept. 27. 20:09
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Azért irtam mert azt irtad nem indult el (csak sokadjára?)

Pci-e auton nem marad ugyananyin?

2012. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

RAM memóriád pontosan?

Amugy 100 karaktert tudok látni irni ugyhogy azthiszem hanyagolom a kérdést

2012. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
4giga kingmax 800mhz, most másodjára indult el. Ami viszont igaz még elmaradt az a memo teszt.
2012. szept. 27. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!