Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardver vagy lehet szoftverhib...

Remarque kérdése:

Hardver vagy lehet szoftverhiba is?

Figyelt kérdés

A problémàm, hogy az asztali gépem jellemzően a bootolàsi folyamat soràn egyszer csak kikapcsol. Van amikor koràbban, de van, hogy màr a windows betöltése utàn. Eddig pàr ki be kapcsolás utàn rendben elindult, és korlàtlan ideig tudtam hasznàlni Most màr be sem tudom kapcsolni, elkezdi a. bootolàst és pàr màsodperc utàn teljesen leàll. Alaplap? Tàpegység? Vagy szoftveres hiba?

Op rendszer Win7

alaplap:asus M2N-VMDVI 6 éves

tàpegység: Chieftec A80 CTG-450-80P 1,5 éves

Processzor 6 éves AMD Athlon 64 X2 5000+

HDD:Hitachi 500Gb 7200 rpm 16Mb Sata2

2 db kingmax 800mhz-es 1Gb-os ram

videokartya 2 éves Saphire HD5670 1 Gb-os

Samsung dvd iro Sata2-es.

Lehet,hogy fontos info,ez utobbi az alaplaprol nem müködik,màs gépbe szerelve igen.

Ja és az IDE portom is elszállt régebben



2012. szept. 12. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Első körben nézd meg, mennek-e a ventilátorok a gépben (elsősorban procihűtő, másodsorban chipset-hűtő, ha van, harmadsorban a tápegység ventilátora). Ha túlmelegszik a hűtés elégtelensége miatt, lekapcsolhatja önmagát, hogy ne károsodjon.
2012. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Induláskor felpörögnek, hallom a hangjukat. először kevesebb, aztán a bootolás során beindul az összes. sorrendet nem tudom, mert csak hallom, még nem néztem.

Van profi hűtő, egy ház hűtő venti plusz a videokártyának is egy. No meg a tápegység beépített ventije.

Gondolod túlmelegedés? már a bootolás során kikapcsol az egész rendszer. amikor elindult még, a processzor 40-50 fok között mozgott játék közben esetleg 60.

régen volt egy időszak, amikor 80-ra is felment, de azóta javítottam a ház hűtésén.

2012. szept. 12. 14:28
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocs. profi hűtő=proci hűtő. elírtam
2012. szept. 12. 14:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha lehet, inkább szemrevételezéssel ellenőrizd a processzorventilátort, hogy biztos megy-e.

Esetleg kapcsold be a gépet, lépj be a biosba, ás ott figyeld a hőmérsékleteket egy ideig, hogy látsz-e valami kóros elváltozást. Ha ott nem szökik az égbe a hőmérséklet egy pár perc után, akkor más baja lesz, nem túlmelegedés.

2012. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A bekapcsolási folyamat a BIOS-ig sem jut el. kikapcsol.
2012. szept. 13. 10:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjük nulláról. Lehúzol minden kábelt az alaplapról (sata, ide), csak az áram maradjon, kártyák ha több is van mind kiszeded, csak a videokártya maradjon. Az egyik memóriát kiszeded. Így bekapcsolod, ha megy, akkor egyesével mindent visszaraksz, és figyeled, mikor adja meg magát. Ha mindent kiszedve sem indul, akkor a másik memóriával próbáld magában. Ha akkor sem megy, akkor másik videokártyát is kipróbálhatnál, már amennyiben tudsz szerezni. Illetve most nézem, van integrált video az alaplapodon, akkor eleve úgy próbáld, hogy a videokártyát sem hagyod benne, és az alaplapival indítasz.
2012. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ok. délután kipróbálom.

Köszönöm.

2012. szept. 14. 11:46
 8/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy láma a kérdés, de:

winchester marad ugye?

minden eszköz visszacsatlakozása előtt kikapcsolás, aztán újraindítás.

Jól gondolom?

2012. szept. 14. 12:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Vincsesztert is szedd le, kábelestől. Csak annyit nézz meg, bekapcsol-e, bios megy-e.
2012. szept. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kész vagyok a teszttel. Leszedtem minden eszközt,indítottam. Biosban stabilan működött.

Feltettem egyenként az eszközöket, mindegyik utàn stabil volt. cpu hőmèrsèklete sem ment fel 45-49-nèl magasabbra.

Aztàn a merevlemezről bootoltattam a win7-et.

bootolt, majd idővel kikapcsolt.

Ennek a művetnek a soràn lettem figyelmes arra, hogy halk,de jol hallhato zizgő hang jön a processzortól.

eddig ezt a teszt soran nem tapasztaltam. mi ez? kontakt hiba?

masodszori ujrainditasnal a gep rendesen ment, de a zizegès megmaradt.

Az eddigi segítsègedet köszönöm,hasznos volt.

Vàrom vàlaszod. Hogyan tovàbb.

2012. szept. 15. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!