Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?

Y4kuza kérdése:

Mi lehet a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a gépem az utóbbi hónapokban eléggé "betegeskedik". Ez alatt azt értem hogy teljesen be van lassulva meg ilyenek. Gondoltam orvosolom a problémát és újrarakom az oprendszert ( Win7 ). Haverom tanácsára most a megszokott 32 bit helyett 64-gyel. Meg is történt de semmi se változott. Az utóbbi időkben egyre sűrűbb lett a kékhalálok és az előttük lévő hosszas megállás "fagyás". Egy egyszerű World of Tanks-ot se tudok feltelepíteni emiatt. Az meg hogy a NFS World időről időre, meg-meg áll, lassan tölt be azt nem is hangsúlyozom. Nem tudom hogy mi lehet a probléma gyökere. Gyanakodok a ramra de a linuxos memőriatesztelő semmit se talált. A HD sentinel a vinyót jónak találta max 2-3 % elhasználtságot mutatott. Tehát nem tudom hogy mi lehetne. A gépemről annyit hogy egy négy éves konstrukció, egy tavaly frissített VGA-val.


Alaplap: ECS G31T-M2 Processzor: Intel Core Quad Q6600 2.40GHz

Ram: Samsung M3 DDR2-667 (333 MHz) 2x1 GB

Vinyó: WDC WD5000AAKS 500GB VGA:Sapphire HD5670 DDR5 1GB



2012. szept. 7. 18:22
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Táp? márka, Típus, W?

alaplapot megnézted szabadszemel nincs e valami látható problémája?

2012. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
FSP400-60HLN ha jól nézem 400-as táp, és semmi sérülésnek nincs jele minden kifogástalannak tűnik
2012. szept. 7. 18:43
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Szabad szemel

de fénynél kikapcsolva közelröl

,

itt gondolok pupos kondikra

egyéb apró hibákra

melesleg ha nem is látni semit de a gépet szervizben kelene megnézetni és a legelsö gyanus az alaplap

amit nem olyan könyü kiveni de ha megtudod oldani

és másik alaplapal tesztelni

.

én viszont egy másik tápal is tesztelném gépet azért azt azért kicsit könyebb


alapon és terhelve menyi höfokot ir ki Speccy alaplap hoz?

nézted már volt értékeket programal pl Everest

nem túl eltéröek a normálistól?

2012. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Portalanítás is egy lehetőség
2012. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

igen porosodás is lehet gond ventiken akár táp belsejében...


(én töröltem kérdést listámról szóval ha ezek nem megoldások és gondolod irj privátot netán)

2012. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aida64-et használok mindig normális hőmérsékleten megy a gép. az a legszebb hogy amikor játék közben így "beszaggat" a játék a proci kb 20-25%-ban van használva a ram meg olyan 50-75% körül mikor hogy szóval még az se hogy túl van hajtva és azért nem bírja és akad.
2012. szept. 7. 20:55
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és kb olyan 1 hónapja vagy még annyi sincs hogy csutkára ki lett takarítva újrapasztázva szal nem hinném hogy porosodál miatt lenne
2012. szept. 7. 20:57
 8/9 anonim válasza:
esetleg a játékban ha beállításokban van olyan hogy Vertical Sync akkor azt kapcsold ki mert az zabálja a gépet :)
2012. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Most néztem hogy nekem alaphangon a win7+chrome + Xfire alaphangol használ egy kicsivel több mint 1 GB RAM-ot szóval a 2 GB RAM-ot keveslem bár lehet hogy ez csak az én sznobizmusom :)
2012. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!