Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! A gépem újraindítja,...

SOS! A gépem újraindítja, magát változó időszakonként (5-10 perc). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A beállításoknál kivettem, az automatikus ujraindítást, és így is ujraindul.
2012. szept. 6. 19:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy túlmelegedésről sincs szó, hisz a proci olyan 45 °C-on a videókárty pedig 50 °C-on áll.
2012. szept. 6. 19:22
 2/10 anonim ***** válasza:

Túlmelegedett proci...

Rossz RAM...

Rossz driver...

Elégtelen hűtés...

Tápgond...

Szoftveres gond...

HDD probléma...

2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ezek közül, hogyan tudom kisebbre szükíteni a kört?
2012. szept. 6. 19:25
 4/10 tamasoft ***** válasza:
Hát ez az! Sajnos csak próbálgatással és sok türelemmel.
2012. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

elkezded tesztelni...

pl. üresben hagyod fél órát, majd elindítasz egy stressztesztet. ha kilövi magát, akkor energiaellátás (táp, alaplapi kondik stb.), vagy hőmérséklet problémák vannak

ne felejtsd ki a memóriákat (pl. ramdiskre másolás 5-10 percig), vinyót, stb. ...

ha üresben, minden nélkül újraindul, akkor lehet szoftveres a gond...

így látatlanba ennyit tudok mondani

2012. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát olyan is előfordul, hogy mikor ujraindítja magát és mikor még a windows betöltési előtti ablaknál jár, akkor is ujraindul. Ja és olyan is, hogy újraindulna, de nem csinál semmit ilyenkor hiába nyomom hosszan a bekapcsoló gombot, vagy a reset gombját, semmi reagálás, csak a táp kikapcsolása és újbóli bekapcsolása után indul be a gép.
2012. szept. 6. 20:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Most például lassan 45 perce nem indult újra.
2012. szept. 6. 20:12
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, az új fejlemények:

- Megpróbáltam újratelepteni a gépet, hátha szoftveres probléma okozhatja a gondot, de újratelepítés közben is újraindult.

- Megigazítottam, illetve megtisztítottam a RAM-ot, szerintem nem az a gond.

- Én a HDD problémára adnám a voksom, most ott járok, hogy a gép indításánál kattan egyet a vinyó, és be se indul a gép bootolni se tud róla.

A HDD probléma miatt is lehetett az újraindítás, vagy azt más okozhatta?

2012. szept. 7. 00:59
 9/10 tamasoft ***** válasza:
Más is okozhatja! De jó vonalon jársz. A HDD nem valószínű, de lehet az is persze. Táp is lehet... Ha van másik winyó kábeled (ha IDE-s), próbáld meg azt is lecserélni.
2012. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, kivettem a HDD-t megtisztítottam, és kicseréltem az IDE kábeljét is. (A vinyón volt valami zöld folyadék, szerintem az gyárilag olyan, valamiféle ragasztás lehetett) Mikor visszatettem a gépbe, a gép már elindulni elindul, a windows be is tölt, de aztán mikor hozzányúlnék a géphez, az ég világon nemtudok vele semmit se csinálni. (elindítanék egy programot és csak tölt...tölt...tölt...)Mi lehet a gond??
2012. szept. 8. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!