Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchester csere után a nem...

Winchester csere után a nem nem érzékeli a MONITORT. Ötletek?

Figyelt kérdés
Sikeresen kicseréltem a 2 winchestert. Kivettem, beraktam, bekötöttem. A sípoló hang is eltűnt. VISZONT bekapcsoltam a gépet, és most nemtudom ellenőrizni, hogy jó-e a gép, mert A monitor nem kapcsol be. Vagyis nem érzékeli a gépet, a monitor jól be van dugva, júl rá van csatlakoztatva, de SEMMI. Ötletek???
2012. aug. 23. 16:24
 1/10 anonim válasza:
Talán telepítő kell hozzá, mert nem ismeri fel. Vagy rossz a monitor...
2012. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A vinyó kerreg, és villog a LED-je? Tehát mintha töltené az oprendszert?


Ha IDE-s vinyók (széles szalagkábel), akkor lehet hogy rosszul van jumperolva, és még addig se jut el a gép, hogy a monitorra nyomja a naftát.


Húzd le a vinyókat (mindkettőt) és nézd meg, ha akkor se kapcsolódik fel a monitor, akkor valszeg az.

2012. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vga vagy dvi csatlakozós? integrált vagy cserélhető a kártya? mert próbáld meg másik helyre csatlakoztatni a monitort, és lehet h jó lesz, ha cserélhető a kártya akkor nézd meg hogy plusz áram kell e a kártyának és hogy visszadugtad-e az áram,ot a kariba, mert azt ilyenkor kihuzzák, mert útban van a vinyóknál.
2012. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első lépésben mondjuk monitor főkapcsoló :D Én is jártam így, ménincskép? Ja, be kéne kapcsolni a monitort :D
2012. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyi tudok, hogy szarakodott a gépem, majd elvittem informatikushoz, ott lefuttattak valami hiba keresést és azt mondták, hogy hamarosan tönkre fog menni a winchesterem és a sípoló hang is erre utal. Na most én oda akartam adni öcsémnek a gépet ezért kicseréltem a 2 winchestert, hogy jó legyen. Mikor a rossz winchester volt benne, legalább elindult, csak a windows nem töltött be. Viszont most, hogy kicseréltem MEGSZŰNT a sipoló hang, szóvla az rendbe jött. Viszont a monitor nem kapcsol be. Pedig nem buheráltam a winchesteren kivül semmit. Na szóval ennyit tudok róla mondani, és ha tudnátok segíteni az jó lenne.... De annak örülnék, ha egy kicsit lebutítva írnátok:D ( Pl.: A vastag zöld kábellel lehet a hiba ami a winchesterbe megy ) kb ilyenre gondoltam :D
2012. aug. 23. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
A vinyó kábel milyen? kb. 3 centi széles 2 "emeletes" (2 sorban a "lyukak") - IDE, vagy csak kb 6-7 mm - SATA?
2012. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jah most látom h 1 vinyó van a gépben. :D Attól a jumperelős buli még áll, ha IDE.
2012. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A winchesterben van egy 2-3 centis csatlakozó ( benne fekete-piros-fekete-sárga színü kábellel) SATA és van benne egy piros vastagabb kábel. És azt hiszem ennyi.
2012. aug. 23. 16:39
 9/10 anonim ***** válasza:

az alaplapoknak általában kell egy plusz 12 v-os forrás is, ha az nincs nem kapcsol be a monitor sem. ez egy 4 vagy 6 kábeles csatlakozó.( [link] (link itt)

és ha pci expresszes "alaplapba bedugós" kártyád van akkor azon próbálj meg másik kimenetre bedugni a monitort.

2012. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van ilyen kábelem.
2012. aug. 23. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!