Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mennyire "future...

Szerintetek mennyire "future proof" manapság egy 60-100ezer forintos vga?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem el összerakni egy új konfigot amiben eddig egy régi vga szolgált ami még régebbi konfigomból maradt meg és most szeretnék venni egy hd 7850/7870-et.

Nos nézegetem pár hete a különböző kártyákat, teszteket stb. és el vagyok keseredve. Ezek a kártyák amik elvileg a középkategória, illetve nem is beszélve a más felső kategóriás 7950/7970 vagy 660 ti/670 is mind alig produkálnak valamit jó néhány mai játéknál fullhd-ban ami manapság azért már új konfigok esetén amik játékra készülnek alapnak számítanak.

Sok tesztben látom, hogy a fent említett vga-k alig érnek egy bf3/crysis2-ben 30-40 vagy 50-60 fps-t, no nem mondom ez bőven játszható kategória de ha most kiadok 60-100ezret 1 kártyáért akkor a mai játékkal tudok csak éppen, hogy maxon játszani? Nem beszélve például az olyan .. nem is tudom direkt ennyire brutálisra készült? játékokról mint a max payne amin egy 1920*1080as felbontáson max beállításokkal még egy gtx690 is elvérzik egy 22fps-el.

Az lenne a kérdésem fő lényege, hogy szerintetek érdemes-e mindezek ellenére talán elgondolkozni a helyemben egy konzol vásárlásán? Úgy értem a helyembent, hogy az elkövetkezendő legalább 2 évben nem lesz egy fillérem se még egy vga-ra, viszont szeretnék még fullhdban játszani max némileg levett beállításokkal 2 év múlva is.

Ez a kérdés persze nem arra irányul, hogy lássatok a jövőbe csak elgondolkoztam, hogy mi értelme ennyi pénzt költeni ha már alig jók valamire a mai játékok mellett ezek a kártyák, mi lesz így akár csak jövőre?


2012. aug. 18. 02:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Most nézegettem utólag, egyik német tesztnél benéztem és az a max payne 22fps gtx690-el 2560x1600-as felbontáson volt :D noha attól függetlenül egy 7850 a 9-10 fps-el ott lol a maga 60ezréért bár lehet csak én vagyok a csóró.
2012. aug. 18. 02:41
 2/5 anonim ***** válasza:

"...szerintetek érdemes-e mindezek ellenére talán elgondolkozni a helyemben egy konzol vásárlásán? Úgy értem a helyembent, hogy az elkövetkezendő legalább 2 évben nem lesz egy fillérem se még egy vga-ra, viszont szeretnék még fullhdban játszani..."


És melyik konzolon is szeretnél full HD-ban játszani? Csak mert a mostaniak a 720p-vel is szenvednek, sokszor még a 30 fps se jön össze, ha egyáltalán elérhető a 720p.

2012. aug. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kedves barátom nézz youtubot gtx 680 al bf3 ba (fps 60 ra van lekorlátozva) 60 full hd ba KIMAXOLVA meg se mozdul.. hd4000 és gtx 680 at tesztelték... kis emberekét nézd ne a vállalatokét mert azok valami kritikusan álítják az fps-t kb
2012. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vállalatok nem a saját videókártyáikon futtatják a játékokat, hanem FPGA-kon.
2012. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1

Igen ez egy kicsit levegőbe beszélés szintű "érdemesebb-e konzolt venni" beszólásom volt :D igazából nem is néztem utána az manapság miként megy, bár egy ipon-os hírben a minap olvastam crysis 2-vel kapcs, hogy konzolon az már nem úgy néz ki.. Csak hát így még szarabb.

Most ha belegondolok egy 80ezres kártya viszi a mai játékokat egy jó 50-60 fps-el fullhd-n, és már vannak olyan durva játékok amikhez erőmű kell ha élsimítást akarok használni akkor mi lesz így később :D

Mikor 4 éve egy ismerősnek összeraktam egy gépet és akkor egy geforce 8800 gt raktunk bele akkor az drága volt de még idén is játszott vele és noha persze már így 4 év elteltével nem fullhd max élsimítás :D de ... úgy érzem ez így szívás, hogy régebben egy drága kártya meg is érte, manapság már lehet lesz olyan aminél nem tudsz mindent kihúzni.

2012. aug. 18. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!