Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet húzni a processzorom...

Lehet húzni a processzorom órajelét és ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Van a laptopomban egy Intel B960 2.20Ghz-s procim és az f1hez kicsit gyenge ennek lehetne húzni az órajelét és ha igen akkor mennyivel vagy hogyan(BIOSBAN) esetleg nincsen valami program vagy ha elvinném szerelőhöz akkor mennyit kérne érte?


A másik meg hogy a nagy gépemben is van egy E5300 2.60Ghz-s proci ezt is lehetne-e?



2012. aug. 4. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Laptop procit inkább ne piszkálj. Biztos hogy az a gyenge? VGA milyen benne?


Az E5300-at már lehet, BIOS-ban. De ha nem vagy képben előbb olvass utána. És a feszültség emelést nem ajánlom kezdőknek.

2012. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A laptopban egy GT630M 1GBs van 4GB 1333Mhz ram kíséretében. Igazából elindul rajta és megy egy darabig 30-50fps-el csak időnként lelassul ahogyan lelassul a BF3-is. És ahogyan utánna néztem Egy kétmagos 2.20Ghz intel pentium proci kevés még a minimális gépigényhez is.

A nagy gépemet esetleg ha elviszem szerelőhöz akkor meddig lehetne húzni? És megúsznám 5k alatt?

2012. aug. 4. 11:01
 3/7 A kérdező kommentje:
*Belassulon értem elkezdek laggolni az fpsem lecsökken 20fps köré és nem akarom hogy pl tönkre tegye a vgam vagy hasonló.
2012. aug. 4. 11:02
 4/7 tamasoft ***** válasza:

Szerelők ilyennel nem foglalkoznak, mert a húzás hardverveszéssel és garanciavesztéssel járhat.


A procihúzásokat Bios-ból lehet elvégezni, nagyon körültekintően. Sok alaplap támogatja ma már, de nagyon kis lépésekkel szabad csak haladni. Van erre külön menüpont. Először az asztali gépeddel kezdd. A laptop nem biztos, hogy támogatja, mert a laptop alaplapokba ritkán teszik bele az állítási lehetőséget.


Olvass utána mielőtt elkezded!


Nem biztos, hogy a nagy melegek idején kell elkezdeni a húzást, mert a proci nagy mértékben melegedni fog húzás hatására.

2012. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A laptopot akkor hanyagolom de a nagy gépet megpróbálom mert már vagy 1éve tuti nincs rajta garancia. A szerelőt összesítve úgy értettem hogy haveromnak a unokatestvére számítás technikai boltot üzemeltet és hozzá elvinni hogy ő csinálja-e meg és ne én hogy nehogy elrontcsak valami.
2012. aug. 4. 11:17
 6/7 tamasoft ***** válasza:

Ha haver, akkor nem szerelő, így nem is kerül pénzbe. Ha meg szerelő, akkor nem vállalhatja szerelő minőségben, mivel garit sem tud rá adni.


Ezek szerint lényeg hogy van egy tag, aki ért hozzá, és megcsinálja. A húzásnak egyik fontos eleme a tesztelgetés; szóval nem 5 perc, arra készülj fel.


Kis lépésekkel kell haladni, és folyton-folyvást tesztelni a rendszert feszültség emeléssel, és hűtés szabályozással. Míg egyszer le nem fagy. Ha lefagy, visszanullázni, és beállítani a lefagyás előtti stabil állapotra. Lényegében ez a játék vele, de óvatosan!

2012. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 4. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!