Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kifagy a videókártyám, csíkozo...

Argyelan12 kérdése:

Kifagy a videókártyám, csíkozott lesz a képernyő és utána kikapcsol a kép! Mitől lehet?! PLS HELP hátha valaki már járt így!

Figyelt kérdés

Kifagy a videókártya? Ilyen csíkozott a kép, de nem kék halál. Videókat ha gyorsabban váltogatom illetve van mikor egy kis gépigényű játéknál is megtörténik ugyan ez...

Gépem: Asus M5A88M Alaplap, 8GB Corsair 1600Mhz, Sapphire HD Radeon 6970-es videókártya, Mercury 750-es táp, Vertex 4 512GB SSD, AMD X4-es processzor.


Catalyst, és a driver fel van telepítve, úgyhogy nem tudom mitől lehet a fagyogatás. Húzva nem volt, gép házamban meg 45 fok környékén lehet. (12DB 12CM-es ventivel van felszerelve)


Ja és ha el megy a kép(kifagy) akkor a háttérben mennek a dolgok továbbra is gondolok itt a zenére, tehát 100% hogy a videókártya körül van valami gond!

Itt egy kép amikor kifagy(van mikor kék háttérrel, változó!): [link]



2012. júl. 26. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szedd szét a gépedet, és mozgasd meg a videókártyát, esetleg szedd ki a helyéről a karit, majd tedd vissza.
2012. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tippet, megpróbálom ezt a megoldást hátha!! :)
2012. júl. 26. 21:49
 3/12 cipi8 ***** válasza:

100% hogy szar a videó kártyád nekem is ezt csinálta kb 2 hónapja és le kellett cserélnem. Akár mit is csináltam szar volt amint belépett a gép a Winbe és be dobta az Aero-t vége volt csökkentett módba ment mivel ott picit sem volt terhelve. Újra dobtam a Win7-et és mihelyst jött az Aero már döglött is be széjjel eset a kép akkor is, gyorsan kértem öcsémtől kölcsön egy régi kis 8400GT 256Mbos karit és a hiba megszűnt. Azóta a VGA cserélve lett.

Még próbáltam 1x 2x de semmi XP-s gépbe rakva ment kb. fél-1 órát és ott is fagyás és kép csíkozódás. Driver hiba ilyet nem csinál, hiába új a karid attól még lehet hibás sajnos, tömeggyártás hátránya. Nekem tavaly az új LCD tv-be 2 hét után szállt el a háttérvilágítás!

Küldeném Gariba azonnal a helyedben, úgy is cserélni fogják.

2012. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hali! Én is ilyesmire gondoltam mivel alaplapival semmi fagyás nem volt! Ősszel megyek haza magyar országra, aztán oda csapom a pcxnek a pultjára a szarjukat :)!


Úgyis garis még a cucc! :)

2012. júl. 26. 21:58
 5/12 cipi8 ***** válasza:
Mondtam hogy 100000% hogy fos a kártya!
2012. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem az ő hibájuk, nem ők gyártották, nem tudják hogy melyik hibás, melyik nem.

De ha érvényes a garancia, cserélniük kell.

2012. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon fel tud idegesíteni mikor egy besétálok lanra az erőművel, és hopp a közepén el szál a videókártyám.... na akkor jönne az a rész hogy 10 kilós kalapács és addig csapom amíg 1mm-es nem lesz....... kegyetlen...
2012. júl. 26. 22:04
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze persze nyilván nem őket fogom hibáztatni, de a gyártó egy 50-60ezres tételű kártyát csak ne hibásan forgalmazzon! :)


Utólag megnéztem a számlát: Nem is mercury tápom van, valami M-tech o.O

2012. júl. 26. 22:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Az a Mercury képes egy bekapcsolás alatt is hazavágni bármit... De még az is lehet, hogy KEVÉS a kártyához.
2012. júl. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nézegetem a gari papírokat, utána észre vettem a számlán hogy nem mercury hanem egy rohadt coolermaster táp van a gépemben, és a régibe volt mercury... Úgyhogy a táp dolog kilőve!:)
2012. júl. 27. 01:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!