Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért okoskodik ennyit dr. Bosko?

Miért okoskodik ennyit dr. Bosko?

Figyelt kérdés
Csak engem idegesít, hogy állandóan, minden konfigba beleszól, hogy ez nem jó az nem jó amaz nem jó és folyamatosan löki a hülyeségeit, ASRock alaplappal meg hasonlók?

#konfiguráció #dr. Bosko
2012. júl. 25. 10:22
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Már leírtam. Melegszik ráadásul hangos a hűtő, sokat fogyaszt és szar a minősége. Ráadásul az összes programot Intelre és nVidiára írják. GT640 pl. játékteljesítményben simán veri a 7770-et. Sokkal jobb az nVidia, AMD meg mindig is csak szutykokat tudott gyártani a kezdetektől. Intel meg régen is rengeteget újított, P1-P2-P3-P4-es CPUk korában hol voltak az AMD-s Athlonok? Sehol. Most i7-nél hol vannak az AMD-s CPU-k? Sehol. Intel legalább odafigyel a fogyasztásra, a minőségre és a teljesítményre. Ja, és egyik sem megy a másik rovására!

Videókártyák terén meg az nVidia fényévekkel előzi az AMD-t, elég csak a 3D Vision Pro-ra gondolnunk, vagy a CUDA-magokra.


És ezeket a szutykokat ajánlgatja ez a tudatlan fajankó is. (Bosko)

Meg ahogy látom ti is..

2012. júl. 26. 18:37
 22/42 A kérdező kommentje:
Ja, és azért nem írtam, mert nekem veletek ellentétben, akik egész nap itt ülnek és verik a f*szukat, van munkám.
2012. júl. 26. 18:38
 23/42 anonim ***** válasza:
77%

" és szar a minősége."

Ezt semmivel nem tudod alátámasztani se, szóval ez marad az üres fröcsögés kategória.


" Ráadásul az összes programot Intelre és nVidiára írják."

Üres fröcsögés rev 2.0. Amúgy az nV vs AMD jobb lett volna nem belekezdened...

Akkor nézzük sorjában mennyi DX11-es GE-s, és mennyi The Way It's Meant To Be Played-ed játék is van:

[link]

Egyértelmű AMD fölény.


"GT640 pl. játékteljesítményben simán veri a 7770-et."

A GT640, vagyis GK107 egy kegyetlen rossz dizájnnal kijött kártya. Érdekes több okból is. Egyrészről mivel a kepler nagyon jól skálázható, de az nV közel s lineárisan skálázott. Látható, hogy a gyártók a GPU-knál törekednek az 1:1-es a raszter : ROP aránya. Ez itt nem igaz, látható is eredménye. Persze lehetne mondani azt is, hogy azért nem fogja a konkurenciát(ez a kisebbik cape verde, vagyis HD 7750) mert DDR3-at kapott. Ez lehet igaz is nem is. Általános esetben 5-10% pluszt jelentene, de ha az is lehet, hogy ennél pont bedőlt a sávszél azért teljesít ilyen szarul. Persze ez valószínűleg nem igaz, mivel ha fogható lenne a HD 7750 már rég GDDR5-el dobálnák a piacra, de DDR3-al tudják tartani az alacsonyabb fogyit, és ami fontosabb a konkrét összehasonlítást.

Tessék egy teszt:

[link]


Persze mondhatjuk azt, hogy a GK107 egy olyan helyen vesztett csatát amire az nV nagyba tesz, ha minden igaz a dVGA piac alsóbb szegmensei 2 éven belül bedőlnek, így a kepler gyengeségei magyarázhatók a tegrával, ugyanis a következő tegra már erre az architektúrára fog épülni(és míg a dVGA piac bedől, addig a tegráé szélesedik).


" AMD meg mindig is csak szutykokat tudott gyártani a kezdetektől."

:) Az AMD tervezi a chippet, a TSMC legyártja, a hűtés és a nyák meg már a gyártókra maradnak. Referencia kártyánál ez a PC partner(sapphire).


"Intel meg régen is rengeteget újított, P1-P2-P3-P4-es CPUk korában hol voltak az AMD-s Athlonok? Sehol."

A P4 pont ne hozd fel, elkönyvelhetjük az intel egyik legnagyobb baklövésének is.

Amúgy ha már AMD. ott volt az x64-es váltás. Az intel akkor úgy tervezte, hogy a IA-64 bemutatásával ő lesz az egyeduralkodó, de az AMD64 kissé keresztbe húzta a számításokat, jött utána némi AMD uralom, amit csak a Core 2 Duo-val tudott helyre tenni.


"Most i7-nél hol vannak az AMD-s CPU-k? Sehol"

Megint vicces, mivel olyan szegmensekkel dobálózol ahol csak intel van. Egyrészről most melyik i7 családról beszélünk? Lynfield, Nehalem, Sandy Bridge, Ivy Bridge, Sandy Bridge E? Mindegy is. Először is a nagyobb piac a szerver. Ott az AMD elég szépen dolgozza fel magát. Másodszor az AMD asztali szinten csak a high-end piacon nincs ott, nem nagy veszteség, a destop piac főbb profitja nem is onnan származik. Az APU-król hallottál már? Ennyi tudással nem hiszem, de ha igen jelezd, azokról is szívesen írok.


" elég csak a 3D Vision Pro-ra gondolnunk, vagy a CUDA-magokra."

Az AMD-nek is vannak 3D technológiája, szóval ez is bukta.

A CUDA magok meg annyi, hogy stream proci.


"Videókártyák terén meg az nVidia fényévekkel előzi az AMD-t"

Jó, akkor beszéljünk a jelenről, kepler vs GCN. A keplert igazi játékos kártyaként harangozták be. Igaz is, általános számításokra a GCN öli.

Nem tudom mennyire ismered e a tendenciát, de mostanra jött elő az, hogy a játékok komolyabb compute/lDS terhelést fejtsenek ki(tudom, elég csúnya megfogalmazás).

Ilyen téren a kepler még a fermihez képest is gyengébb, sőt tovább megyek, a leggyengébb DX11-es architektúra. Na már most az olyan játékokban amik erősen építenek a compute képességekre a kepler gondba van. Ennek okai a shared memory teljesítménynél(és a regiszter területeknél keresendő). A lényeg, hogy ilyen játékokban a kepler elég csúnyán vissza tud esni. A kepler start óta 5 DX11-es játék látott nap világot. Ebből négy erősen épít a compute képességekre. Az 5 a Max Payne 3, Nexuiz, Sniper Elite v2, DiRT Showdown és Ghost Recon Future Soldier. Max 3 esetében az nV valószínűleg előre jelezte, hogy ne legyen tele a DirectCompute fícsőröket. Lásd BF3 ahol is elég sok dolgot az nV miatt dolgoztak át. A többi játéknál ilyesmi nem volt. A Nexuiz, Sniper Elite v2 nagyjából Metro 2033 és AVP eredményeket hoz, vagyis a GTX 680 a HD 7950 körül van ami nem szerencsés ha az árazást nézzük.

A Ghost Recon Future Soldier esetében a GTX 680 a HD 7870 és a HD 7950 közé szorul. Ez főként a valós idejű GI hozománya. Még szerencsétlenebb a keplernek. Most jutottunk el az új Dirtig. Az ő compute terhelése a legnagyobb, ez a forward+ lighting modellnek, és a GI-nek köszönhető. Itt a GTX 680 a HD 7850/70 "mélységébe" süllyed. Erről ennyit.


"És ezeket a szutykokat ajánlgatja ez a tudatlan fajankó is"

Kissé sértő, hogy tudatlan fajankónak hívsz. Fordítva nagyobb lenne a létjogosultság.

Na szóval még valami? Várom válaszodat.

2012. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező még egy kérdést. Neked most véletlen nem 45!-os arányod van? Vagyis itt te vagy az első válaszoló?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

2012. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
61%

:D Amikor olvastam ma a kérdezőét, akkor valahogy valami hasonlóra számítottam. Hart, kérdező 1-0


"Ott az AMD elég szépen dolgozza fel magát."

Egy kérdést ha lehet. Ezt hogy érted pontosan?

2012. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
80%

Először is ez elég nagy elírás.


" és ami fontosabb a konkrét összehasonlítást. "

és ami fontosabb a konkrét összehasonlítást is meg lehet kerülni úgymond.


"Ezt hogy érted pontosan?"

Hogy érteném? hogy ott elég jó. AMD-nél dektop piacon is látszik, hogy nem kínál olyan "izmos magokat" mint az intel, de többet. Míg ez asztalinál nem túl sok helyen jön jól, szerverben annál inkább. Ott nem ritka ha szükség van 16 szálra stb... így oda mehet elég sok szálas szerver CPU, kb 2,5-2,6Ghz-s órajelen. Ez asztaliba kevés lenne, hisz ott kevesebb, de gyorsabb szál jön jól. Persze jogos a kérdés, hogy akkor miért nem sok, és gyors szálak vannak. Erre a választ a pedig a dark silicon jelenségbe kell keresni.

2012. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Boskót fafejeztem le nem téged. Ja, és szerverekben is jobb az Intel.


[link]


10 mag, 20 szál. AMD-nek hol van hasonló erősségű processzora?


És nem, én 67%-os vagyok.

2012. júl. 26. 21:11
 28/42 anonim ***** válasza:
80%

"10 mag, 20 szál. AMD-nek hol van hasonló erősségű processzora?"

Egyáltalán ismered a HT működési elvét?


"Boskót fafejeztem le nem téged"

Volt ott egy bűvös "is" szócska is. Meg a következő mondat utána.


"És nem, én 67%-os vagyok."

Sok dolgon nem változtat.

2012. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Kösz a választ Hart. Az meg vicc, hogy írtál egy oldalnyit, erre kb semmi érdembeli reakció nem volt tőle.
2012. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
86%

Kérdezőnek:

Szerintem te úgy vagy hülye ahogy összevagy tákolva. Egyem a pici szívedet amikor lefetyeled a kénsavat az icipici nyelveddel... okoskám...

Én nem szálnék vitába a helyedben Harttal, viszont jó nézni a szenvedésedet a tudásod hiányossága miatt. Gondoltam, hogy Nvidia kártyád és Intel procid van... Amúgy milyen géped van ˝tisztelt˝ kérdező? Csak nem i7 meg gt640?

˝Ja, és azért nem írtam, mert nekem veletek ellentétben, akik egész nap itt ülnek és verik a f*szukat, van munkám.˝

Ne magadból indulj ki! Én személy szerint nem erre verem a f*szomat, de ha te ezt így gondolod, akk az már a te bajod. És mégis mi a munkád? Netán a nagyidéknál a kertben kapálsz? Vagy utcát sepersz? Vagy adócsalsz? Vagy diákmunka? Vagy koldulsz? Strici? ÁÁÁ megvan BOHÓC!!!

Állat -.-˝

2012. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!