Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fekete csíkok, vibrálás? Az...

Fekete csíkok, vibrálás? Az OC miatt van?

Figyelt kérdés

Sapphire TRIXX-el hajtottam túl a kártyámat tegnap, többször is újra kellett indítanom a gépet, mire megtaláltam a határt. Ma játszottam a Crysis 2-vel overclockolva, és ott még semmi probléma sem volt, miután kikapcsoltam az órajel emelést, mindent visszaraktam eredeti értékre, bezártam a progit.


Ezután megnyitottam a minecaftot, és folyton fekete csíkok húznak át a képen, eközben vibrál, ugrál a kép. A program már be van zárva, feladatkezelőben a hozzátartozó folyamat sem fut. Akkor mi okozza a problémát ?



2012. júl. 11. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom újrainditás után is fent áll a probléma

ha rosszminöségü tápegységel oc-ztál akor károsodhatot is videokártya

túlmelegedés nemtörtént amugy?

ha oc programal kicsit felviszed akor is csikoz minecraft?

2012. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még most is csinálja. Azóta nem indítottam újra, de ahányszor a böngészőben megnyitok egy új lapot, leteszem tálcára, vagy valami nagy változást idézek elő a képernyőn (tudjátok hogy értem...) pár tized másodpercig csíkok jelennek meg, és ugrál a kép.


Leírom bővebben a "csíkokat":


-a kép látható marad, de ide oda ugrál hirtelen mozgásokkal.

- vízszintes, fekete csíkok jönnek elő, min. fél centi vastagak, de akad akár 4-5cm széles is.


Most újraindítok, remélem megoldja. De akkor is idegesít, hogy ezt csinálja, vajon mitől lehet ?

2012. júl. 11. 13:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Az OC + minecraft nem fér össze, de a Crysis 2 gond nélkül fut. ha minecraftnál OC-zok akkor ugyan úgy csíkos lesz, de folyamatosan csinálja.

A táp márkája "Ever-Power" 400W-os, ilyen márkáról még nem hallottam, házzal együtt jött. A kártyám pedig alaplapon keresztül kapja az áramot, de nem hinné hogy OC közben túllépné ezt a határt...

2012. júl. 11. 13:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Leirtam károdosdhatóţ videokártya

vagy túlmelegedet vagy roszminöségü táp megrongálta áramköreit

2012. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te ha pohárból vizet iszol és meglökik anak örülsz és jól esik?

csak probáltam példázni

hát ilyen tápot mielöbb jó lene cserélni

viszont ha károsodot videokártya akor majd azt is fog keleni...

2012. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amugy mindég a fogyasztásra gondolnak csak

nem nem csak az számít menyit vesz fel videokártya hanem hogy hogyan

ha a táp nemtudja szabájosan leadni a feszültséget hanem nagyon változik ez akor az nem tesz jót neki

és igen alaplpra is van kábel dugva vagyis pci-e röl is áramot vesz fel nem magától megy a vga

2012. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

VGA és táp cseréjét is tervezem, már csak pár ezer forint és ki lesz cserélve mind a kettő. Jelenleg a konfigom két gyengepotja...

Restart után nem vibrál, a minecraft is megy tökéletesen... akkor most a táppal van a baj ? Régen, amikor még OverDive-val húztam, semmi hasonló jelenséget sem tapasztaltam...

2012. júl. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!