Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATI Radeon 4650 videókarimnál...

ATI Radeon 4650 videókarimnál mikor bekapcsol a gép vagy valami játék fut enyhe vibrálás/csíkozódás látszódik. Miért?

Figyelt kérdés

Mikor megvettem ezt a cideókártyát még semmi gond nem volt vele. Az utóbbi 1 hónapban viszont annyira leromlott a gépem teljesítménye, hogy az szörnyű. Nem tudom, hogy mi lehet a hibás, de megnéztem a vinyóm teljesítményét, ami 96%-os lett (SAMSUNG HD160JJ ATA Device). A procim az elég gyenge, de régen ezzel a procival sem volt semmi gond sokkal jobban futottak a játékok (Intel Pentium 4 CPU 3.20GHz 3.21Ghz). Ramom 2.5 giga van, az egyik 512Mb, a másik 2GB, és mind kettőt rendesen látja a gép. Az alaplapom nem tudom mennyire jó (S45GZ Micro 775). Visszatérve a fő kérdésre: vajon mi lehet az oka, hogy csíkos vagy vibrál a kijelző? És például Call of Duty 2 játékban régen a 125fps megvolt, most pedig kb 50fps van. Az új videókártyát(ATI Radeon 4650) amikor beleraktam jól működött sokáig, nem volt vibrálás sem (a régi videókari is ATI volt és kb 1 éve cseréltem le). Azt is megfigyeltem, hogy miután felrakom a videókártya drivert amit adtak hozzá, a gép nem 4650-nek ismeri fel, hanem 4600-nak.

Remélem lesz aki megtudja fejteni, hogy mi lehet a hibás a gép teljesítményének romlásában, és a vibrálásban.



#ATI Radeon HD 4650 #Videó kártya vibrálás
2012. máj. 13. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A drivered nem is fogja kiírni a karid pontos számát csak azt , hogy melyik szériából való . Azzal nincs gond . Viszont a karid , valószínűleg lehullott . A csíkozás memóriahibára utal . Javítható bár kérdés , hogy érdemes e költeni rá ? Azonban adódik még egy alternatíva , mégpedig a sütés ! Ezt azonban csak abban az esetben ajánlanám , ha teljesen használhatatlanná válik a csíkozás miatt a kari . Erről találsz leírásokat és tapasztalatokat a neten . Elég jó arányban javítja a csíkozást .
2012. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nem csíkos teljesen a kép. nem olyan mint egy memóriahibás kártya, már láttam olyat, de ezt nem állandóan csinálja csak amikor rájön, a betöltő képernyőnél meg játék közben. Szóval szerintem nem memória hiba. Viszont ez lenne a kisebbik gond. Az sokkal jobb lenne, ha kiderülne mi a bűnös a gép teljesítményének romlásában. A processzor, a HDD, a videókártya, vagy az alaplap?
2012. máj. 13. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

"Azt is megfigyeltem, hogy miután felrakom a videókártya drivert amit adtak hozzá, a gép nem 4650-nek ismeri fel, hanem 4600-nak. "


Radeon 4600 Series-nek egész pontosan. Ez mindig így van, ez nem gond. Amikor egyszerre több dolog tűnik haldoklónak (nálad: HDD, videokártya), akkor érdemes körülnézni olyanok közt, amivel mind kapcsolatban állnak: alaplap, tápegység. Jelen esetben inkánn a tápegységre gyanakodnék, ha a géppel kb egyidős "Codegen" van benne.

2012. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom kideríteni, hogy a tápegység az vagy sem? Mert valóban régi már, amióta megvettem a gépet kb 7 éve, azóta nem volt benne táp cserélve. Egyedül a videókártyát és a ramot újítottam fel/bővítettem.
2012. máj. 13. 23:26
 5/6 A kérdező kommentje:
A videókártya problémát sikerült megoldanom. A tápot megnéztem: ISO-450PP 45 (350W). Nincs vele tele az internet, hogy mindenkinek gondja lenne ezzel, de nekem sem volt még a kb 7 év alatt. De ha ez a hibás akkor kilesz cserélve. Valószínüleg majd egy másik gépből rakok az enyémbe egy jól működő tápot, és úgy próbálom majd ki a gépemet, hogy mennyire javul a helyzet.
2012. máj. 14. 00:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Probléma megoldódott. Darabokra szétszedtem a gépemet, portalanítottam, a procit is kiszedtem, összeraktam, bekapcsoltam(sokadjára sikerült) és olyan, mint új korában. :)
2012. máj. 19. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!