Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HDD vagy az SSD jobb játékra?

A HDD vagy az SSD jobb játékra?

Figyelt kérdés
Venni akarok gépet majd játékra de nemtudom melyik merevlemez legyen. HDD vagy SSD? OP-rendszert pedig rálehet tenni arra a HDD-re amin játszani is szoktam?

2012. júl. 6. 10:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát akkora gyorsulás valóban nincs ami miatt megéri sokat rááldozni, de azért egyértelműen van gyorsulás, bőven mérési hibahatáron kívüli.

De tény hogy a legtöbb játékosnak vígan elég az is ha a HDD-n vannak a játékok, és a rendszernek vesznek egy 64GB-os SSD-t.

2012. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Panda Péter ***** válasza:
mondj már egy címet, ami MÉRHETŐ gyorsulással jár, és a hétvégén letesztelem. nálam az AC 2 és AC:B van SSD-n, de a fikarcnyit nem gyorsabb, csak fürgébben lépked a menüben/pályák között.
2012. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%

Konkrétat nem tudok, mivel nincs SSD-m amivel kitapasztalhattam, az meg a másik hogy a játékok sem érdekelnek.

Tesztet láttam ahol van valamennyi gyorsulás, az maradt meg bennem, ennyi. Más kérdés hogy csak emiatt nem éri meg drágán nagy SSD-t venni, egy erősebb VGA pl jóval többet ér.

Meg mondjuk ha nincs fent egyszerre egy vagon játék, még egy 64GB-soon is el lehet férni, ha egyszerre csak 1-2 játékot tesz az ember rá.

2012. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Panda Péter ***** válasza:
40%
ha jól emlékszem hogy mennyi helyem van az otthoni gépen, akkor most felrakott frissítésekkel lévő win7, matlab, visual studio, office, egyéb appok és két assassin's creed talán még épp beférne 64 gigába is, de ha az egyik AC-t leszedem, akkor meg biztosan.
2012. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát igen ha ésszel telepítget az ember, meg karban tartja a rendszert és nem hagyja halmozódni a szemetet, akkor vígan el lehet férni a 64-es SSD-n.

Inkább csak annyi a "baj", hogy SSD-nek legalább a 20%-át szabadon kell hagyni, hogy ne használódjon el túl hamar, de még így is megoldható hogy elférjen ami kell.


Pl nekem is most a C partícióm 65GB-os, és abból 43,6GB szabad, úgy hogy minden program fent van amit használok. Szóval még ha tennék rá 1-2 játékot is, akkor is elférnék.

2012. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát akkor most nemtudom... Azért, hogy a win7 pár sec-el gyorsabban jöjjön be vagy, hogy a játék gyorsabban töltsön be ez nekem nem nagyon ér meg 15-20 ezret.
2012. júl. 7. 22:08
 17/20 A kérdező kommentje:
A rendszernek meg a játékoknak elég egy 500GB-os HDD is nem? vagy az 1TB jöjjön?
2012. júl. 7. 22:09
 18/20 Panda Péter ***** válasza:
túl kéne már lépni ezen az idióta közhelyen, hogy az SSD csak a boot időt csökkenti...
2012. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom szerint látványosan csak a rendszerfelállás gyorsul. Kisseb gyorsulás tapasztalok minden dologban amit a hétköznapokban használok (net, office,programok indulása, játékbetöltés), de az FPS semmivel nem növekszik. Nincs is rá indok, mivel a játékok 99%-a RAM-ból dolgozik.

Amúgy nem olyan drágák az SSD-k, megéri költeni rá.

2012. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Kutyus70 ***** válasza:
Mint látom a kérdés nem túl új, de talán pár embernek hasznos lehet amit leírok. Én most vettem meg életem első SSD-jét, egy (120 GB) Valóban nem igaz, hogy csak a boot időt csökkenti. Minden időt csökkent. Minden alkalmazás villám gyorsan töltődik be. A HDD betöltő idejének egy töredéke alatt. Még az iTunes is, ami HDD-n eddig minden gépemen 8-10 másodperc alatt töltődött be, most SSD-n 1-2 másodperc alatt már el indul és fut. Nem sorolok fel egy rakás alkalmazást, fölösleges mert mindegyikkel ugyanez a helyzet, villám gyorsan töltődnek be. És ez igaz a játékokra is. A mai játékok azonban már 8-10 GB-sak is lehetnek, de nem ritkák a 20 GB-sak sem, sőt, akad pár ami telepítve eléri a 40 GB-ot is. Ha van egy 60 GB-os SSD, arra semmi kép nem érdemes játékokat pakolni. Ha van egy 120 GB-s SSD arra esetleg lehet 1-2 játékot rakni, de oda kel figyelni mert az SSD-nek is a 20%-át érdemes szabadon hagyni. Mivel 240 GB-s, vagy 500 GB-s SSD-t nem tudtam megengedni magamnak, és egyszerűen oldottam meg a játékok telepítését. Van egy 2 TB-s HDD-m, és azt betettem másodlagos meghajtónak. (D) Arra pakolok minden játékot, és nem kell folyton figyelnem azt, hogy mennyi helyem van még az SSD-n, mit szedjek le róla, hogy helyet nyerjek, stb. A játékoknál tulajdonképpen mindegy melyiken van, mert csak a betöltés gyors úgyis. Maga a játék futásának sebességét semmivel sem lassítja az, hogy HDD-n van. A betöltés nyilván kicsit lassúbb, de nem vészes 7200 RPM / 64MB Cache HDD-nél. Arról nem is beszélve, hogy ha akarom akár 50 játékot is felrakhatok rá egyidőben, és még marad is rengeteg helyem média és egyéb cucc tárolására. Egy 1 TB-s SSD a 180.000 Ft-ot is eléri, a 2 TB-s meg csak idén jön ha jól tudom, és valószínűleg úgy 250.000 körül lesz az ára... megnézem kik veszik meg majd. Ehhez képest a fent említett 2 TB-s HDD-met 22.000-ért vettem, ami nagyon baráti ár. Mindenkinek (aki nem milliomos) ezt a megoldást (SSD C meghajtó - HDD D meghajtó) javaslom.
2014. jan. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!