Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HDD vagy az SSD jobb játékra?

A HDD vagy az SSD jobb játékra?

Figyelt kérdés
Venni akarok gépet majd játékra de nemtudom melyik merevlemez legyen. HDD vagy SSD? OP-rendszert pedig rálehet tenni arra a HDD-re amin játszani is szoktam?

2012. júl. 6. 10:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Én úgy venném hogy egy SSD-t a rendszernek, meg egy nagy HDD-t adattárnak.

SSD jobb lenne játékoknak is, pl gyorsabban töltődene be, meg az fps-en is dobhat, de ha akkora SSD-t akarsz amin kényelmesen elfér a rendszer és a játékok is, az még mindig elég drága. Akkor 128GB-os alá ne add. Persze attól is függ hogy hány játékot telepítesz fel egyszerre.

2012. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Panda Péter ***** válasza:
49%
tapasztalataim szerint nem gyorsulnak annyit a játékok (a pályabetöltés se, az FPS meg főleg nem), hogy megérje alájuk SSD-t pakolni. viszont az OS alá mindenképp megéri, arra viszont elég 64GB is.
2012. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Panda Péter ***** válasza:
31%
ha IGAZI gyorsaságot akarsz, akkor vegyél egy tonna ramot, csinálj ramdisk-et és oda telepíts játékot hehe ;]
2012. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Itt van Sylar is eltéved néha:p

fps már mi okból nöne meg?:)

maximum ha lapozófájl ssd n van és játék nagyon használja azt akor 1-2fps t dob rajta max de az is kétséges

2012. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ramdisket:D igen olcsó lene megoldani:D

kel ram rész amin fut és kel ram rész amin tárolodik is jó sok:p

2012. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Panda Péter ***** válasza:
40%
kellően sok ram mellett (4/8+ GB) ki is lehet kapcsolni a pagefile-t. nálam 4GB ram mellett ki van kapcsolva, zéró lassulás, eddig egyedül a Nero telepítője nyavajgott egyszer miatta.
2012. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Panda Péter ***** válasza:
40%

ilyen ram árak mellett 16GB sem nagy tétel, arra már egy kisebb/közepes új játék simán felfér és marad mellette bőven :P


amúgy csak poén volt persze.

2012. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

# 4

Nem tévedtem el, nézzél teszteket, dob azért valamennyit az fps-en is az SSD, főleg a minimum fps-eken.

Így nagy hirtelen ezt találtam:

[link]

2012. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Panda Péter ***** válasza:
40%
akkor lehet hogy az én Kingstonommal van a baj, de én nem érzékeltem akkora gyorsulást, hogy amiatt megérje játékoknak is elegendő méretű SSD-t venni. ami azt illeti, épp most akarok kisebb SSD-re váltani, mert így nem látom értelmét a 96GB-nak :)
2012. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Legjobb tudomásom szerint(ebbe én se vagyok 100%-ig biztos), a Team Fortes még más elven működött textúra részen. Ergo nem mindent a video memóriában tárolt, ha nem egy részét a HDD-n, így nem csoda a látványos gyorsulás. Na ez ami a mai játékoknál nem fog elő fordulni.
2012. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!