Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy vírus miatt újraindulhat...

Egy vírus miatt újraindulhat a gépem?

Figyelt kérdés

A gépem mostanában újraindulgat. Pedig csak most lett bekapcsolva vagy 30 perce. Mindig netezek, hirtelen sötét képernyő rendesen újra betölti,majd mindig ezt írja ki, hogy a Microsoft súloyos hiba után állt helyre. Miért csinálja ezt? Tápegység, vagy esetleg egy vírus vagy mi? Processzor: Intel Pentium IV 3.0Ghz

Ram: 1GB

Merevlemez: 80Gb ebből 75,6Gb a szabad a rendszer piatt 2 részre osztva pedig a C meghajtón 10,1Gb a szabad a D meghajtón meg 13,9 Gb a szabad


Vagy a sok flash miatt csinálja ezt (goodgamecafé) azzal nyomom. Most indítok egy víruskeresést hátha találok valamit



2012. jún. 28. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Tápegység típusát kell megnézni, ha ócska akkor attól is lehet. Szerintem a merevlemez gond a legvalószínűbb, ezt kellene ellenőrizni. Persze a vírusokat se lehet kizárni, de ezt a legkönnyebb kiszűrni egy ellenőrzéssel.
2012. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már kaptam be olyan vírust, amitől mindig újraindult a gépem. Azt csinálta, hogy indításnál kirakott egy ablakot, amin ment a visszaszámlálás, meg egy ok gomb. Ha a visszaszámlálás lejárt, vagy az okra kattintottam a gép újraindult. Szóval lehet vírus a hibás és szerintem csökkentet módban próbálj meg lefuttatni egy irtót.

Persze lehetnek más hibái is.

2012. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MaXXeGee ***** válasza:
Szerintem meg túlmelegedsz, a flash-ek nagyon tudják húzni a gépet, és erre a "régebbiek" felettébb érzékenyek :)Lehet hogy érdemes lenne egyet takarítani abban a gépben, újrapasztáz(tat)ni. Gondolom, XP-t használsz. Érdemes lenne kikapcsolni az automatikus újraindítást. Jobbkikk a sajátgépen, tulajdonságok, és itt keress valami "indítás és helyreállítás" részt ...(bocsi, pontosabban nem tudom, nincs a közelben xp-s gép) és az Automatikus Újraindítás elől vedd ki a pipát.
2012. jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Racska1974 ***** válasza:
Nálam az esetek többségében hibás memória okozta. Sajnos nem minden memória hibát lehet detektálni, de ha kicseráled a memóriát és egy másikal rendesen megy akkor meg van a hiba forrása.
2012. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Már volt memória hibám akkor lefagyott az egész gép és még a billentyűzetet sem érzékelte. Kiderült, hogy az alaplaphoz nem érintkezett rendesen a Ram. Nem találtam vírust, de reggel óta igyekszem visszafogni a flash-eket. és azóta nem indul újra. Ez sok volt már neki egyszerre: bekapcsol, frissített a vírusírtó, majd google chrome, mindet sorban gyorsan egymás után: goodgamcafé, you tube. gyakorikérdések, facebook. és ezeket egyszerre. És ha goodgame-eztem és átváltottam face-ra akkor indult újra, sok volt ez neki. ezt mostmár nem csinálom és a gép sem indulgat újra
2012. jún. 28. 11:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!