Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Féreg, vírus vagy hardverhiba?...

Féreg, vírus vagy hardverhiba? A számítógép két újratelepítés után is ezt csinálja. Miért?

Figyelt kérdés
Egyik nap netezgetek, amikor egyszer csak minden ablak bezárul, az asztal megsemmisul, a tálca eltűnik. Eljön kismillió aprócska ablak angolul (a gép nyelve magyar) közölve, hogy a "Hard drive critical error". Majd előjött egy eddig ismeretlen program, valami windows recovery. Tudom előttem már kérdezték. Ám nálam más a helyzet. A program kiírta, hogy HDD Critical error. Természetesen közölte, hogy megjavítja, ha megveszem a programot. Megijedtem. CTL-ALT-DEL kombináció, de semmi. Mégegyszer. Semmi. Harmadjára ismét ezt a szart adta ki. Egy napos szemétkedés után bevágtam a durcát, és újratelepítettem a Windowst mondván, velem nem szarozol. Úgy telepítettem újra, hogy előtte format C, de előtte elindítottam egy vírusírtást, volt vírus, törölte. A gép működött, minden jó volt, gyors volt, szépen ment, élvezet volt nézni. Két napig. Ma ismét ez történt. Mindennek annyi, HARD DRIVE CRITICAL ERROR, úristen, a gépnek annyi. Asztal ki, tálca le, start menü üres. Apám számítástechnikus révén megnézte, hogy nem e valóban a merevlemezzel van a gond. Nem, azzal nincs gond. Mondta, hogy futtassak le egy vírusírtást, mert biztos valami féreg. ESET NOD32 vírust írt, ám semmit nem talál. A gép magától újraindul. Ismét elindítottam a vírusírtást. Semmi. Akkor most mivan? Biztos, hogy valami féreg, mert minden más oké. A gépem úgy megy, hogy élvezet nézni. Egyszer csak gondol egyet és vége. Mit tudok tenni?

2012. jún. 13. 23:20
 1/5 A kérdező kommentje:

MEGVAN A GOND:

[link]

2012. jún. 13. 23:27
 2/5 MaXXeGee ***** válasza:

IIgen, szerintem is valami olyan kis kártevő lehet, aminek a vírusirtó csak a futtatható alkalmazását ismeri fel, de létezhet mellette olyan file, ami mondjuk,ha felkapcsolódik a netre, beszerzi magának újra és újra, letölti magának újra a vírust magát.

Ha van D meghajtó, akár azon is elbújhat könnyű szerrel.

Mondjuk azért a biztonság kedvéért érdemes lecsekkolni a merevlemezt a HDD Sentinellel, az egész pontosan megmondja, milyen a merevlemezed koníciója.

2012. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
NOD32-t azonnal felejtsd is el! Az EGYETLEN vírusirtó, ami garantáltan működik, és nem eszi meg az erőforrásokat, az a Miscosoft Security Essential! Teljesen ingyenes, keress rá google-ben le lehet tölteni a microsoft oldaláról. Magyar nyelv, kompakt, teljesen jó. Az egyetlen windowsos termék, amit szeretek :D Én azt használom, valós idejű védelemmel, és soha semmi vírust nem enged át!
2012. jún. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 vírusírtó (NOD, avast!, Anti-Malware) sem talált semmit. Még csak vírust sem, nemhogy férget. Beállítottam az A.Malware-t, figyeljen, és szóljon ha valami vírus akarna lejönni. Ez a Windows recovery egy olyan féregekkel teli "program" ami csak böngészés közben jön le, nem tanyázik a gépen, csupán lejön, és azonnal összedönti a rendszert. FilesTube, és torrent oldalak állandó (hívatlan) vendége, szóval vigyázat! (sem az avast, sem a NOD nem ismeri fel) amerikában már "hódít".
2012. jún. 14. 03:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Avast! a legjobb, ha ő sem talált, akkor tényleg az lehet, amit írtál. Azért 1x átmenthetnéd az adataid egy másik vinyóra és format D: is mehet rá, jah meg format C:, azután tuti kiürül.
2012. jún. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!