Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem kapcsol be a gép?

Miért nem kapcsol be a gép?

Figyelt kérdés
Böngészős játékkal játszok a neten, és egyszer csak magától kikapcsolt a gép, és azóta be sem kapcsol. A bekapcsológomb megnyomására semmi nem történik, semmi nem pörög fel. Áram van, mert az USB portra csatlakoztatott mobilnet LED-je villog, és az egér is világít, csak a gép nem kapcsol be. Már kiporoltam, úgy se jó. Valami ötlet?
2012. jún. 26. 16:02
 1/8 anonim válasza:
36%
Nem lehet h vírusról van szó? nekem is csinálta ezt lehet h a játék volt vírusos amivel játszottál..szerintem a javíttatást nem lehet megúszni ha arról van szó h nem kapcsol be! Nézz meg minden kábelt...lehet h valamit elnyomtál..kitudja! :)
2012. jún. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hónapok óta ezzel a játékkal játszok, és eddig semmi gond nem volt. A kábeleket ellenőriztem, semmi nem volt kihúzva, de azért kihúztam és bedugtam őket. :D
2012. jún. 26. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első sületlenséget mondott, vírus ilyet nem csinál, max a rendszer omlik tőle össze.

Elég valószínű, hogy a tápod adta meg magát és csak a készenléti 5V-ot adja le (az más áramkör), azért világít az egered. Nézesd meg egy hozzáértővel vagy szervizzel v. próbáld ki másik táppal.


Milyen márkájú tápod van?

2012. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
+1 a tápra. Én is azt nézném meg először.
2012. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
500W-os a táp, a márkáját, típúsát nem találtam. Akkor egy új táp lesz a megoldás :D Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld mancsok
2012. jún. 26. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig pont a márkája és típusa lett volna a fontos, de ha tippelnem kell akkor valami Codegen/Mercury féle gagyi.


Amúgy nem azt írtuk hogy tutira a táp miatt van, csak hogy az a leg valószínűbb. Én azért kérnék kölcsön egyet valakitől és kipróbálnám hogy tényleg az e a baj, mielőtt veszel egy újat és kiderül hogy azzal sem jó.

2012. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy másik táppal, nem a legújabb fajtával, egy P3-as gépet hajtott régen elég gyenge hardverrel. Azzal a táppal legalább bekapcsolt, de kép nem volt. Egyébként az amivel bekapcsolt, 350W-os, míg ami elromlott, az 500W-os. Lehet azért nem adott képet ezzel mert gyengébb és régebbi?
2012. jún. 27. 00:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van valami izmos videókártyád, akkor azt nem tudja kihajtani a 350W-os táp, azért nem volt kép.

De amúgy ha bekapcsolt a gép másik táppal, akkor tényleg a tápod mehetett ki. Ezt még ellenőrízheted ha a rossz táp alaplapi csatlakozóján a zöld vezetéket összekötöd bármelyik mellette lévő feketével (pl. egy meghajlított gemkapocs alkalmas erre). Ha jó a táp, ettől be kell kapcsolnia.

2012. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!