Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez overclock hiba?

Ez overclock hiba?

Figyelt kérdés
Phenom II x4 965 BE-n elhúztam 3910MHz-re (230x17.0) a windows stabil de a Prime95 a 4. magnál a 2. vagy a 3. tesztnél "FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4"-t ír? Ez komoly hoba és ha ige nakkor hogy lehet kijavítani?

2012. jún. 24. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

3 magról toltad fel 4 magosra? Mert akkor lehet hibás a 4. mag.

Ha nem, akkor vedd kisebbre a MHz-et.

2012. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cipi8 ***** válasza:
A Phenom II 965 tudtommal 4 magos vagy nem? Ha nem csináltál mag fel oldást akkor a meglévő magoknak hibátlanoknak kellene lenniük, a zárt magok lehetnek hibásak azért vannak lezárva, de idővel kiderült hogy rengeteg gyárilag zárt mag hibátlan. Húzd vissza alapra az óra jelet és teszteld utána hogy mi a szitu. Ha jó akkor csak apránként emeld az órajelét és teszteld hogy stabil marad-e. Ne egyből emelj hatalmas értékeket húzáskor!
2012. jún. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a ramot eléggé visszadobtad? Mondjuk nekem 1866Mhz-s ramok vannak és ha túlakarom hajtani akkor a ramot 1600 vagy 1300-ra kell tenni és ahogy emeled a procit, úgy viszi fel a ramot is.. Most jelenleg nekem 1866 helyett megy 1845-tön(OC nelkul 1600) de a proci rendesen túlhajtva :)
2012. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!