Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szektorhiba. Menthető?

Szektorhiba. Menthető?

Figyelt kérdés

Pár napja tettem fel a hard disk sentinelt, hogy ránézzek a vinyómra. Tavaly nyáron vettem újonnan.


Teljesímény: 100%

Kondíció: 96%


A lemez önteszt során talált 3 hibás szektort.

A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Működési idő: 141 nap

Becsült hátralévő élettartam: több, mint 1000 nap


Még fél évet se működött és máris meghibásodott? Tudom, hogy ettől még nem cserélik ki, de akkor most felkészülhetek, hogy hamarosan lehet róla mindent kimentegetni, mert szakaszosan be fog dögleni?:/

Ezért meg érte megvenni.. Ez a kevés hiba se javítható, csak egyre több lesz, igaz?



2012. jún. 23. 13:07
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és a winchester: WD5000AADS - Western Digital
2012. jún. 23. 13:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad: nem javítható, és egyre több lesz.

Én már várom, hogy mikor hal be a gépem. 2012. 01. 21-én még 100 %-os volt, most 36(!) %-os :(

2012. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Én sosem hiszek a HD Sentinel -nek. A jelentése a S.M.A.R.T. adatok alapján készül, ami távolról sem megbízható.

Nekem van egy több mint 10 éves 20 GB -os Maxtor vinyóm 80% -os teljesítménnyel és 22% -os kondícióval a HD Sentinel szerint, ezt mondta már 5 éve is, és még mindig ketyeg. Ennyit erről. Rakj fel egy HD Tune -t, azzal sokkal alaposabb vizsgálatot tudsz csinálni.

2012. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

P.O.C. HD tune-t felraktam. mit kell ott nézni? error scant pl.? 2 perc után már talált kettőt.

2012. jún. 23. 16:43
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Hát akkor ott tényleg lehet van valami.
2012. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A mai napon vissza ugrott kettőre a hiba és 97% a kondíció!!? -,-"
2012. júl. 2. 09:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!